Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Woodslave #1646 üzenetére

    Csak a fejezet címeken futottam át, de így ránézésre szimpatikus. Lényegében mellőzi mindazt, amit mi is és bátorít a növényevésre elkerülve mindent, ami a mai világban tele lehet szennyezőanyagokkal: hús, hal, tejtermék. A tojást gondolom a koleszterin miatt.
    A tojásba beleolvasva rögtön feltűnik ez:

    People in all of the “Blue Zones” eat eggs about two to four times per week. Usually they eat just one as a side dish with a whole-grain or plant-based dish. Nicoyans fry an egg to fold into a corn tortilla with a side of beans. Okinawans boil an egg in their soup. People in the Mediterranean “Blue Zones” fry an egg as a side dish with bread, almonds, and olives for breakfast. “Blue Zones” eggs come from chickens that range freely, eat a wide variety of natural foods, and don’t receive hormones or antibiotics.
    Na most ez nekem a "hagyományos egészséges étrend" idáig.

    Mellőzi a cukrot, vizet iszik, magvakat rágcsál, növényeket fogyaszt, teljes értékű/kiőrlésű dolgokat eszik. Gondolom a mennyiségek sincsenek eltúlozva ezért egyáltalán nem meglepő, ha jól működik.
    Ez majdnem mint egy közönséges vega étrend, nem?

    Azt tudjuk, hogy a low carb és a low fat működik, csak a zsír és ch együtt nem. Minden más csupán az étel minőségén múlik.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Woodslave #1646 üzenetére

    Sorry, de én csak azt látom, hogy van egy oldal ami azt állítja magáról, hogy "We distilled more than 150 dietary surveys of the world’s longest-lived people to discover the secrets of a longevity diet.", viszont ezt semmivel se támasztja alá (vagy csak én nem találom?), ellenben el akar adni valamit. Ugyanezért nem vagyok hajlandó igazán foglalkozni a Bulletproof-al se, hiába ketobarát.

    Azért ettől függetlenül végigfutottam az oldalt, ami feltűnt, hogy itt is nagyon tiltott mindenféle feldolgozott élelmiszer. Vicces lenne ha a végén kiderülne, hogy mindegy mit eszel, csak ne legyen feldolgozott :) Élelmiszer iparnak ugye igazából mindegy, hogy magas ch vagy magas zsír vagy magas akármi, csak gyárthassák a sok cuccot, azt úgyis megoldják, hogy nekik profit legyen belőle. De ha kiderül, hogy csak az az egészséges amit zöldségesnél vagy hentesnél megkapsz... na az szívás az iparnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák