Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #74018560 #1032 üzenetére

    "A vadon élő állatok szimplán azért nem híznak el, mert sok energia elejteni a táplálékot, így ha nem éhesek nem is vadásznak."
    Szándékosan nem vadonélő, és nem húsevő állatokat írtam :)

    "Egy kutyát is simán el lehet hizlalni kutyakajával (kukorica és répa nélkül)."
    Nézted már mi van egy átlagos kutyakajában? :D (bár inkább: :( ) Segítek: zöldségek, gabona. Mellé kis hús, hogy aminosavak azért meglegyenek. Ha attól elhízik az csak engem igazol. Próbálj meg egy kutyát felhízlalni kizárólag hússal.

    "Ez most OFF lesz, de leírom hogy szoktam kajálni"
    Szerintem teljesen ON, mert leírod azokat a pontokat ami neked megy "természetesen" is, a legtöbb embernek viszont csak akkor ha ketozik, vagy legalábbis ahhoz közel táplálkozik :)

    - "Nassolni való: hetente 1x eszem csokit (kb), kéthetente süteményt, linzert; havonta egy zacskó kekszet." - Átlagemberhez képest nagyon kevés édességet eszel, sokaknak az itt felsoroltak a napi adagja
    - "Vacsora: van h kihúzom nélküle, vagy csinálok egy rántottát." - Amikor nem vacsorázol, akkor gyakorlatilag időszakos böjtölsz :) Véleményem szerint az időszakos böjt gyakorlatilag szükséges ahhoz, hogy valaki egészséges maradjon szénhidrátdús étkezésen. Ellenben sokan késő este vacsoráznak, rögtön felkelés után reggeliznek, napközben nassolnak, így sose csökken le az inzulinszintjük.
    - "Innivaló: víz, tea, kávé - cukros leveket kerülöm" - Szerintem ezt nem kell magyarázni, nagyon sok ember nem hajlandó meginni a vizet, mert hogy nem szereti. Nyilván ha nem azt iszik, akkor jó eséllyel valami cukros löttyöt
    - "Alapszabály: csak akkor eszem, amikor éhes vagyok (általában ez úgy szokott jönni, hogy "bammeg már megint ennem kell")" - Na ez főleg nem szokott menni, nagyon sokan kedvtelésből (stresszcsökkentés, élvezetből, stb.) esznek, gyakorlatilag függetlenül attól, hogy éhesek-e vagy sem. Nyilván ördögi kör, mert magas inzulinrezisztencia mellett ha már éhes az ember, akkor elkezd rosszul is lenni, így nem fogja megvárni az éhséget... de akkor sose csökken az inzulinszint, így még erősebb lesz az inzulirezisztancia és így tovább...

    Összeségében azt mondanám, hogy nagyon jól csinálod, és igen ha az ember nem valami keto közeli táplálkozást folytat, akkor kb. így lehet egészségesen enni :) Azt gondolom, hogy "szerencséd" van, mert vagy sikerült egy jó megszokást felvenned az életed során vagy egyszerűen genetikailag alkalmasabb vagy a szénhidrátdús táplálkozásra. Az ember ősei között voltak tisztán gyümölcsevők is, még korábban tisztán rovarevők, az evolúció folyamatos, tehát nyilván van akinek a szervezete alkalmasabb arra, hogy sok szénhidrátot egyen. Nyilván ha mondjuk holnaptól mindenki átállna arra, hogy csak gabonát fogyasszon, akkor gyorsan el fognak tűnni azok az evolúciós vonalak akik erre nem alkalmasak :) És (jó) pár tízezezer év múlva egyértelműen a gabona lesz az ember fő tápláléka. De jelenlegi kép nagyon nem ezt mutatja.

Új hozzászólás Aktív témák