Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Zolaash #584 üzenetére

    Konjak lisztes tésztáknak két titkuk van:
    1. alaposan át kell mosni miután kiveszed a tasakból. Nem csak megmutatni a víznek, hanem szűrőben sokáig folyatni rá a vizet, közben többször átkeverni
    2. felhasználás előtt nem megfőzni kell, hanem serpenyőben olajon átpirítani. Nem kell aggódni, nem fog kiszáradni, ellenben nem lesz nyálkás, és sokkal jobban magába fogja szívni a szószokat

    Fentieket betartva szerintem se szaga se íze (mint a sima tésztának), állagra viszont ruganyos, nekem sose esett jól igazán, szóval pár próbálkozás után kerülök minden konjak lisztes dolgot (beleértve az összes NoCarb márkás terméket).
    Mondjuk megnéztem ezt a Slim Pastát, minek belerakni színezéket meg zabrostot? :((( Szóval akkor már inkább a NoCarb-os...
    De mégegyszer mondom, szerintem semmi értelme ezeknek a termékeknek, íze nincs, állagra nem tészta, tápanyagtartalma meg 0. Akkor már inkább összekeverem a tejfölt-túrót-sült szalonnát és kanállal megeszem, vagy ugyanez bolognai szószra. Betegen hangzik, de ugyanaz az az élmény, mint tésztával :)

    Aki kenyérrel akar próbálkozni, az próbálja meg ezt, tapasztalatok alapján a leghasználhatóbb ketos kenyér (én még nem próbáltam, ha minden igaz majd hétvégén): [link]. Mondjuk mandulalisztes, szóval nem olcsó (mi megpróbáljuk kókuszliszttel megcsinálni, majd jelzem milyen lett). De másik oldalról aki napi szinten kenyeret akar enni keto alatt az úgyis rosszul csinál valamit ;] Pontosabban nem rosszul csinál, csak fejben nem tudja leküzdeni a megszokásait. De értitek :)
    Ja és nagy előnye, hogy pirítható (igaz inkább serpenyőben ajánlják megpirítani, nem kenyérpirítóban, szebb színe lesz).

    Amúgy rendes kenyeret nem lehet csinálni liszt nélkül, nyugodtan el lehet felejteni. Piskóta tésztát elég jól meg lehet közelíteni mondjuk, alapreceptként a mindenfajta bögréssütik használhatóak. Állagra nekem ez jött be legjobban: [link], de ez is jó: [link]. (ez meg ízben visz mindent, de némileg fura a kinézete :) [link]. Meg állagra se tésztás)

    Aztán ha valakinek sajtos pogácsa hiányzik, akkor fogni kell ennek a receptnek az alapját: [link]. NoCarb rostmixet (ami konjak lisztes borzalom, plusz be se lehet szerezni) helyettesíteni: 35g mandula liszt, 21g kókusz liszt, 12,5g ütifű maghély (ezek bármilyen bioboltban beszerezhetőek). Aztán malac formákkal nem szórakozni, csak simán köröket szaggatni, aztán bekenni tojással (ahogy a recept is írja) és jól megtolni a tetejét reszelt sajttal. Mi a malacosat csináltuk meg, csak volt maradék tészta amiből már nem jött ki forma, azt csináltuk meg így. A malacok nem nagyon akartak fogyni, de ez a sajtos pogácsás verzió pikk-pakk eltünt :) Nyilván köze nincs egy igazi pogácsához (azt se lehet liszt nélkül megcsinálni), de egy átlag bolti sajtos pogácsa szintjét simán hozza :)

    Akinek a rizs hiányzik, az próbálja meg a karfiol rizst. Tudom, tudom, senki se szereti a karfiolt :) De ha megcsinálod rizsnek (rózsákra szétszed, közepe kidob, rózsák reszel vagy robotgépben kicsit aprít, aztán megfőz, de nem szétfőz vízben, majd alaposan leszűr), utána serpenyőben átpirítod, majd megküldöd valami szósszal, akkor nem igazán fogsz rajta karfiol ízt érezni.

Új hozzászólás Aktív témák