Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rsbiri

    csendes tag

    Vajon a többi CPU? Az már nem is számít?
    Szerintem sokan használnak még első generációs i7-est i5-öst is, sőt régebbi processzorokat is.
    Azokkal mi lesz? Vajon ez senkit nem érdekel.
    Tudom, a Windows frissítés a Meltdownt megoldotta.A Spectre elleni BIOS/UEFI microkódot el lehet felejteni?
    Az intelnek (és alaplap gyártóknak nincs rá ideje, vagy keret, hogy kijavítsa a hibákat a különboző prociknál microkóddal?

    Szerintem ez eléggé inkorrekt. Annak idején ez a proci sem volt ingyen. Mint ahogy most sem olcsók az újak.
    Jó lenne, ha valaki felkarolná ezt az ügyet (petició vagy valami), mert ez nagyon nem jó így. Arról nem is beszélve, hogy pl. i7-3770 még a mai napig kapható az üzletekben (igaz szerintem túlárazva).

    Nem tudom ki hogy van vele, de én egy ilyen i7-3770-et használok és bőven megfelel mindenre amire nekem szükségem van.

    Lehet, hogy én vagyok félreinformálva "BIOS/UEFI support" témában, ha így van akkor valaki világosítson fel!!
    Az alaplapom ASUS P8Z77-V LX2.

    Van szoftver ami megnézi a védettséget az alapján a Spectre támadásnak ki van téve a gépem, vagy mondjuk megoldhatnák azt is windowsból, ha lehet, bár amiket olvastam ez nem megy. Addig lehet nem lesz gond amíg a támadásokat nem automatizálják az erre specializálódott hackerek. Utána már nem csak a vállalati szféra lesz célpont, hanem mindenki. Majd kiderül az utasításbecslés mennyire lesz problémás magánemberek gépeinél. :F

Új hozzászólás Aktív témák