Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomMusic

    őstag

    válasz janeszgol #27 üzenetére

    Hát azért szerintem egy átlagos ember igencsak irreálisnak tart egy telót 300 ezerért. :K

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

  • kali

    legenda

    válasz janeszgol #27 üzenetére

    Az is közrejátszhat, hogy az okostelefonok kinőtték magukat a funkcionalitás tekintetében, mondhatni mindig az embernél vannak és amellett már sok dologra használhatók jónak mondható szinten, GPS, kamera, zene, netes tartalomfogyasztás...stb., ezért azokhoz külön céleszközökre sokan nem is költenek már, inkább vesznek egy jobb telefont.

    [ Szerkesztve ]

  • Tdizsolt

    senior tag

    válasz janeszgol #31 üzenetére

    Nem általánosítok,nyilván nem mindenkinél helytálló a definíció,de sajnos van rá precedens bőven...

    Ez csak egy példa volt,amibe írhattam volna azt is,hogy "busszal járnak","szakadt/kínai cipőben" (amit már egy kolléga említett is),'bár ezek is hülye példának mondhatóak.

    Nem lenne itt gond ezen kütyük megvételével/használatával,ha a fejekben rend lenne.az értékrend a helyén lenne. Itt a nagyobb baj az,hogy rengetegen erőn felül,kivagyiságbol "vásárolnak" drága készüléket,hogy kompenzáljanak...bármit.(Felszínes élet,felszínes világ)
    Kicsit elkanyarodok a témától,és előre bocsánatot kérek.
    Facebook:

    Mire is jó? Arra biztos nem,amire kitalálták...
    Mindent fotózunk,posztolunk,hogy mennyire gazdagok,szépek,okosak és boldogok vagyunk. És a valóság?
    Egy-két konkrét esettől eltekintve közel sem igaz.(megsúgom,én éppen ezért fent sem vagyok)
    Durva a hasonlat,de alapjaiban szerintem hasonló a helyzet.

    Telefonnal villogni nem menő,mégis rengetegen teszik ezt.
    Régen az almásékat csak,és kizárólag az öltönyös gazdag üzletemberek engedhették meg maguknak...
    Ma már,ha valaki előkap egy szifont sokan megmosolyogják,előítélettel néznek a tulajdonosára,mint a BMW tulajokra (elnézést kérek mindkettő tábortó,itt sem lehetne általánosítani,de mégis...).

    Íme

    [ Szerkesztve ]

    Psn ID: Tdizsolt

  • Tdizsolt

    senior tag

    válasz janeszgol #33 üzenetére

    Ebből a megközelítésből maximálisan igazad van,és megkövetlek... :K :B

    Félre érthető voltam,nem azt akartam sugallni,hogy aki panelban él,nem érdemli meg a drágább javakat.Csupán arra akartam rávilágítani(rossz példával),hogy sokan sokkal többet mutatnak,mint amit az életkörülményük megengedhetne nekik.
    Én is voltam ilyen kis suttyó,26 évig panelLackó voltam.Mutattam a nagymenőt kifelé(autó,zenestb,aztán meg égtem mint a rongy,mikor haza vittem a csajt az 52m2-be..(a különbség az,hogy én 17 évesen már gürcöltem,és keményen adtam haza a lóvét).
    A videóban lévő két kis gyökér pont az IQ70-esek közé tartoznak,azon is csodálkozom,hogy GPS nélkül haza tudtak találni a plázából,mindazon által szomorúan konstatáltam,hogy milyen lehet az a szülő,aki a két kölkét elengedi mintegy 500000 forinttal a zsebben(vagy a kártyán),hogy fél napot az üzlet előtt szobrozva vegynek két szaros telefont :(( :((( (mert hogy nem dolgoztam meg azért a pénzzért,az is tuti.. :( )
    És sajnos most is van jópár olyan fiatal a közvetlen környezetemben,akiknek a szüleik hullára dolgozzák magukat,hogy tisztességben felnevelhessék őket,miközben azt mutatják kifelé,milyen macsók,tele pénzzel,márkás ruhákkal,telefonnal,nyilván a szülők pénzéből,mert ők még "keresőképtelenek".

    Természetesen ennek is megvan az ellentettje,és nem csak a fiatalok körében van ez az értékrendbeli zűrzavar,vannak "felnőtt" emberek is szép számban,akikben ezek a problémák fellelhetőek... :K

    [ Szerkesztve ]

    Psn ID: Tdizsolt

  • DS39

    nagyúr

    válasz janeszgol #27 üzenetére

    Laptop esetén csak azért mert ennyiért egy full hd IPS/amoled kijelzőt nem tesznek bele, míg egy telefonba 100k körül is.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz janeszgol #134 üzenetére

    Jön egy kis rant. Mondjuk senkit nem érdekel, de most van kedvem írni.

    Mióta egy darab kijelző az egész és az egyéniség gyakorlatilag szinte teljesen kiveszett a telefonokból, még annyira sem érdekelnek, mint korábban. A közösségi médiázásra meg eléggé geostacionárius pályáról pottyantok asztalon is, nemhogy mobilon, így nekem ezekre kell egy teló:

    -telefonálni
    -SMS-t írni
    -ébresztőórát gyűlölni
    -zenét hallgatni (bár ezt meglepően ritkán szoktam telefonon, azért legyen meg a lehetőség)
    -világítani a sötétben (oké, ezt benéztem az N8 xenon vakujával, de cserébe sokkal jobb képeket készít nem ideális fényviszonyok mellett és közben vettem zseblámpát :)))

    Ha van egy "jó" fényképező rajta, az azért plusz - ezügyben az N8 határozottan kielégítő.

    Mikor netezni támad kedvem, desktop gép vagy netbook, nem fogok egy 3 cm átmérőjű táccsszkrínen vergődni. A szörfözési szokásaim abszolút nem kompatíbilisek vele (szó szerint többszáz fül egyidőben, nem csak egy böngésző). Ha meg van Wi-Fi, akkor az N8-cal is tudok minimális vészkeresést végezni, ha NAGYON muszáj valamiért. Egy egész használható offline térképsoftware van rajta, bloatware meg nulla.

    A 2000-es évek elején amúgy nagy mobilhuszár voltam. Az első készülékem egy sárga Ericsson T10-es volt, valami 37ezeré, Dominoban. Szerettem eléggé, de megfertőzött az éppen rügyezni kezdő mobilvilág; 1,5 év alatt 34 ketyere, a legolcsóbbaktól egészen a már nem annyira olcsókig. Mind azért, mert csak. Ez milyen? És az? Hoppá, ez csecse. Azta, ilyet még sehol nem láttam.

    Nem villogni kellett, hanem a belső kockának.

    Aztán a gimi végével kinőttem ebből és az utóbbi ~15 évben volt uszkve 4 telóm, a mostanit is beleszámítva. Ja nem, 5, 2010-ben kb. 1 hónapig használtam egy 7610-est is.

    Középiskola után az első, ha jól emlékszem, egy új SE T610 volt, amit imádtam. Eszméletlenül strapabíró kis készülék, évekig használatban volt, kapott is az élettől, de bírta rendületlenül. Aztán ~8 évig LG KC550, de a végén már nem nagyon akarta venni a töltést, szóval kellett valami helyette. Pedig ezt is baromira csíptem; megbízható, össze van rakva, minőségi érzetet kelt, főleg a flip mechanizmusa. Próbáltam is nemrégiben valahonnan egy brand new példányt besúvasztani a spájzba, de nem sikerült.

    Aztán 2013 decemberében jött az első okosteló, a SONY XPERIA E. Mindenképpen SONY-t akartam, újat, 100 EUR-nál többet nem voltam hajlandó rákölteni, így lett ez. Amit utána egy jó hónapos visszafogott nyúzás végeztével bő 1,5-2 évig be sem kapcsoltam (csak néha egy rövid időre, az akksi miatt), inkább használtam az immáron kissé halódó KC550-et. Miután az szinte teljesen megadta magát, akkor vettem elő újra a SONY-t. Ment úgy egy évig - na nem szakadt meg közben -, most eladásra vár, makulátlanul.

    Március óta N8 és dúl a láv.

    Amúgy a kedvenceim a NOKIA 7110 és az Ericsson T28s. Mindkettő volt, kétszer is, amikor még ilyen 40-50 ezrek voltak használtpiacon és azóta csücsülnek a trónon. Mekkora rajság volt már anno pl. a buszon megfekve 7110-esekkel Snake 2 multizni infra porton keresztül. : >
    A T28s meg pehelykönnyű pure style, N8 helyett most is majdnem abból lett egy refurbished példány a mindennapos teló.

    7110-esem meg van is még mindig (immáron a harmadik, 9 éve vettem), de kéne egy picit költeni rá; FW frissítés, új rugó a fliphez, meg valószínűleg ennyi év állás után már egy akksi sem ártana. Mindenesetre tervben van, hogy egyszer új életre hívom.
    Azt viszont nem értem, hogy a NOKIA miért nem vitte tovább a 7110-esnél bemutatott navi roller gombot - szerintem zseniális kis cucc. Csakúgy, mint a gombra levágódó flip - nem véletlenül azok a kedvenceim, amik. : >

    Motorola StarTAC, en bloc "antik" high-end NOKIA-k / Ericsson-ok (ezek milyen masszív cuccok <3) is áhítat tárgyai, főleg a kommunikátorok és a "design darabok".

    Imádom a QWERTY-s holmikat, eredetileg most azt akartam SONY-utódnak (amiből aztán lett majdnem a T28s). Ki is néztem a NOKIA E7-et; relatíve modern, mini klaviatúra és fémház, amit igencsak szeressünk. Szóval eléggé bejött, 25 + postáért találtam is vadi újat németből - de közbeszólt egy kihagyhatatlan N8. Csak az a fránya QWERTY. No mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák