Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Már megint ezt a kétképernyős tablet dolgot erőltetik :U
    Nagy bukta lesz. Aki már volt kénytelen érintőképernyőt használni huzamosabb ideig bill és egér helyett, az tudja, miről beszélek. Ők úgy látszik nem. Aztán még ott a technikai oldal: fogyasztás. Érthetetlen.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Morden24 #4 üzenetére

    "amire egy PDA vagy egy netbook/subnotebook használható, arra tökéletes lenne ez is"

    Most gondolj bele, hogy mennyit gépelsz egy nap. Utána gondolj bele abba, hogy ezt virtuális billentyűzeten szenveded be, jó lassan, egy ujjal -- itt nem tudsz mire támaszkodni, mert már azt is gépelésnek tekinti. Tehát note/netbookként pont nem célszerű használni. Egy PDA-nál sokkal nagyobb, nem lehet zsebre tenni. E-book és elektronikus újság-olvasónak már jobb lenne, de az LCD (dupla-LCD) miatt jóval nagyobb a fogyasztása és gyorsabban lemerül, mint az e-ink.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz oO7 #7 üzenetére

    Lol. Just lol.
    1. Nem 20 év múlváról beszélünk, hanem egy konkrét termékről.
    2. Mintha a MS tévedhetetlen lenne. Windows Mistake Edition, Xbox360, mint leggyakrabban meghibásodó konzol, Vista bukása. Csak néhány példa.
    3. E-booknak a sokat fogyasztó LCD-k miatt nem jó, más, note/netbook-szerű feladatokra pedig a billentyűzet hiánya miatt nem túl célszerű; s mivel még a billentyűzet a fő szövegbeviteli mód, addig ez súlyos hátrány.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz oO7 #18 üzenetére

    "az e-bookok OLED-ből készülnek"

    Az e-bookok e-inket használnak, ami teljesen más technológia; csak a kirajzoláshoz használ energiát, (nappal) nincs szüksége háttérvilágításra; míg az OLED folyamatosan fogyaszt.

    "ez a "billentyűzet hiánya" vergődés megint az, hogy nem akarod (meg még nagyon sokan mások) elképzelni se hogy mi lenne billentyűzet nélkül... honnantudod hogy milyen egy érintőképernyős multitouch-os billentyzet ?"

    Mint ahogy korábban már utaltam rá, egy ideig kellett egy érintőképernyőre fejlesztett rendszert tesztelnem, debuggolnom. Csak a felület, mivel érintőképernyőre volt tervezve, még elviselhető volt (bár kissé fárasztó), de egyebek, főleg az os-ben... Agyrém volt, főleg a szövegbevitel, és akkor még finoman fogalmaztam. Nem multitouch volt, de szerintem szövegbevitelnél ez nem változtat a lényegen. Tehát képzeld, én tudom, hogy milyen. Ellenben megkérdezem tőled: te tudod, hogy milyen?

    Egy PDA-méretű dolognál még elfogadhatónak tartom, mert ott korlátos a hely (bár nem véletlenül vannak teljes qwerty-gombsoros pda-k), és azon úgyis kevesebbet ír az ember, olyankor belefér, hogy egy email megírása tízszer annyi ideig tart. Na de egy már netbook méretű eszköznél inkább választom a billentyűzetet, minthogy egy ujjal pötyögjem be vagy írjam be kézzel a dolgokat -- utóbbi ugyan gyorsabb, de az is elmarad a gépelés sebességétől, főleg a windows általam tapasztalt kézírás-felismerési képességeivel (képzeld, tabletem is van, azt is tudom, hogy milyen. Xp pro tablet edition magyar nyelvet nem támogatja, egyesével kell beírni a betűket, hogy felismerje, és még úgy se mindig sikerül neki, pedig nem írok csúnyán).

    Remélem most már elhiszed, hogy nem csak vagdalkozom.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák