Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz .mf #44 üzenetére

    mélyen beleivódott az emberekbe, hogy ami digitális, az kvázi ingyen van
    Ha rám is céloztál, semmi ilyet nem mondtam. Azt mondom, hogy amit kiraksz
    önként és dalolva, hogy meg lehet nézni teljes felbontásban vízjel nélkül.:F Azt
    le is fogják menteni (ugyanilyen felállásban). Az, hogy ezután azt még másra is
    felhasználják, azon kívül, hogy nézegetik, tényleg felvet szerzői jogi kérdéseket,
    csak ugye ettől nem védi meg, hogy hány kattintásba kerül "ellopni": ezért nem
    értem az egész hisztit. Vagy az már jogilag a számítógépes rendszer feltörése*
    lesz, hogy nem a letöltés gombra kattint, hanem az eredeti oldalon kattint oda?

    *: újabb BKV hekker ügy van kibontakozóban, érzem... És ha technikailag nem
    tudja megvédeni, majd odaírja, hogy nem szabad ezt meg azt csinálni vele LOL.

    Az összes jog a készítőt illeti meg
    Ez azért függ a témától is: ha esetleg engedélye sem volt a kép készítésére...;]

    ha általános a lopás, akkor ki fogja megvenni
    Hobbifotósként amúgy hol árulod a képeidet? Én is szereztem pl. hobbiból zenét,
    aztán a Google be is vádolt, hogy nem ismeri fel => nem lehet reklámozni vele.:DDD

    Szerk: amúgy ezt rühellem leginkább. Készítek egy videót, teljesen originál, azaz
    a saját "szellemi termékem" a téma, és az összes kameraállás, a vágás, minden.
    Megszólal a háttérben a b*zi rádióban egy nyúlfarknyi dallam, hoppá, rávetődik a
    Google, hogy a videónak nem vagy tulajdonosa, mert védett tartalom van benne!
    De megoldást nem ad, csak a teljes némítást. (Kénytelen vagyok magam kivágni
    az eredeti hangsávot. Aztán kevergethetek szabadon felhasználható zenékből...)
    Pedig a hangulatot jobban visszaadná a gépek hangja, de hát ez van. Copyleft...

    Ilyen szempontból a fotó tök hálás téma: ott nincs hangsáv, ami bezavar.:))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák