Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz moonman #20 üzenetére

    Remélem ezt a javaslatot nem olvassák Redmond-ban.
    Én is azzal kezdem a telepítés utáni finomhangolást, hogy lelövöm ezt a szolgáltatást.
    Ha elszáll a rendszer, max. újrarakom (még egyszer sem fordult elő. Amúgy is, tuti a Windows, szoktam hallani valakitől... :U Már miért szállna el?!? :U ).
    Amúgy nem igazán értem, hogy (pl.) egy _otthoni_ gép esetében hogy menthet "életet" a System restore?!? Akkor inkább egy Windows PE CD-re boot (tudom: fúúúúúj, gányolt Windows), és lementem az adatokat, akár másik partícióra, akár hordozható médiára, és jöhet a Win install.
    Pont azt utálom az újabb progikban, hogy jobban akarja tudni, hogy én mit akarok, mint saját magam... Hadd döntsem már el, hogy mekkora "kockázatot" vállalok (gyorsabb működésért cserébe... :U ) azzal, ha kilövök ezt-azt. Persze, ha nem akarják, hogy a kezdők piszkáják a beállításokat, akkor dugják el, vagy nagy piros betűs figyelmeztető szöveget nyomjanak az ember képébe ("Ááááá-mindmegdöglünk-áááááá"), ha ki akarja kapcsolni, nem érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz moonman #24 üzenetére

    Kihangsúlyoztam azt, hogy otthoni gépről beszélek. Nem tudom, milyen arányban használnak Xp-t vállalati és home userek, de úgy gondolom, nem elhanyagolható az utóbbi szektor mérete (és ezzel együtt az igényeik) sem... :U

    Céges gép más tészta. A rendszergazda ált. nagy ívben tesz rá, hogy mennyire gyors vagy lassú a gép (legszívesebben júzert sem engednének a géphez: úgy nem tud "elromlani" semmi). Én mint júzer, szintén teszek rá, hogy mennyire finomhangolt a céges gép ezáltal milyen szinten optimális a működése): amennyi belefér 8 órába, annyit melózok rajta (max.), és viszontlátásra. Ha valami lassan fut le, akkor lassan lesz kész, ilyen egyszerű (amikor a főnököm látta, hogy mennyi ideig töltődik be egy komolyabb fejlesztő környezet, rögtön lett plusz RAM is pl. Addig meg maradt a "lassú munkához idő kell" elv).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák