Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #16939776 #37 üzenetére

    nem párhuzamosan, hanem egymás után... egyet legyártanak, nem dobják ki a gyárat, hanem gyártanak mégegyet. Ha közben kiderült valami hiba, akkor már javítanak a következőnél. És fellövik ha már elég jónak tűnik. Aztán a gyártják a következőt és azt is fellövik...

    Hibák így is csúsznak be a nasának. Néha elég meredekek is. Árban többszöröse mindent maximalizálni és mindent megpróbálni vakon megoldani. De ahogy mondom, ha több készülket indítasz, akkor belefér, hogy néhány elromlik, mert van redundancia. Ha ezt elfogadod, akkor 10 db nem 10x annyiba kerül, hanem ugyanannyiba vagy akár kevesebbe is lehet. Biztos vannak olyan komponensek, ahol az anyagár is magas, de leginkább az egyedi megoldások adják a drágaságot. Ha többet készítesz, akkor darabra vetítve sokkal jobb lehet. Ha kis kompromisszum is belefér, akkor van ami sokkal olcsóbb is lesz, mert nem 100% a cél.

    Az irányítóknak meg nem kapkodós a melója általában. Leginkább arra várnak, hogy megtörténjenek az előre felprogramozott műveletek. Nem valós idejű a vezérlés. Még hold távolságnál sem lehet valós időben belenyúlni. Számítógépek irányítanak mindent. Ja és nem 10et lőnek fel egyszerre :D 30 nap egy célbajuttatása.

    A rovernél abszolút nem értettem, hogy amikor lecsúsztak az egyik évben a kilövési ablakról, akkor miért hagytak csapot papot és álltak le mindennel, hogy majd évek múlva folytassák. Befejezhették volna rögtön azokatat a példányokat és gyárthattak volna még többet is mire jött a következő időablak. Aztán meg kapkodtak, hogy arról le ne késsenek megint....

    Amúgy nem kell messzire menni, látok ilyen más szakmában is. Amikor a release előtti utólsó napokban megy a világmegváltás, meg az imádkozás, hogy jaj csak sikerüljön. Ahol meg jó a management, ott tudnak ütemezni és nem tűzoltás és rettegés meg túlóra van az utolsó pillanatokban. Akár mennyi időre becsült projekt, van akinél mindig kapkodás a vége.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz #16939776 #41 üzenetére

    Nem. Még ha az összköltség ugyanannyi is lenne, de nem 1 készülék az eredménye, hanem több. Sokadjára is sokkal drágább végigverni egyetlen prototípust és azt ezerszeresen tesztelni, mert ha hiba történik akkor teljes csőd lesz.

    A csapatos dolog is teljes nonszensz. Ez nem így működik. Pontosabban a nasánál van az, hogy évekig rápihennek dolgokra és ég a pénz, közben semmi eredmény. A cél az, hogy legyen fenn műszer. A céhes manufaktúrát nem véletlenül szorította ki a modern iparban a sorozatgyártás. Lehet nem lesz minden darab tökéletes, de a célnak megfelelő, pár selejt is belefér, mert van sok másik példány. Ma is van még néhány kézműves termék és van aki egyéni terméket akar, ami csak neki van egy példányban. De ez nem olcsó.

    Rengeteg kutató vár időre egy-egy szent tehén műszernél, amelyeket marha drága kézműves termékkén üzemeltek be. Ez így nem hatékony.

    A James Webb tervezett élettartalma 10 év. Ha most fognak neki az utódjának és az is 35 évig tart, akkor lesznek bajok. Persze valószínűleg tovább is használják, amíg csak lehet. De javítani kell a hatékonyságot, mert ez tarthatatlan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák