Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz westcoastog #65 üzenetére

    Enyimet nem éri utol füstölésben, az ziher. :D De nálam, ha ki van rendesen tisztítva a berendezés, a kivezető cső és a kémény (néhány hetente, egy-két havonta mindenképp esedékes, mert a sparhelt belső szűk, kacskaringós járatai gyorsan kormozódnak és koxolódnak és a kivezető kéményben is négy könyök van, pláne ha az ember korhadékos fával meg gyújtósméretű gallyakkal tüzel), csak begyújtáskor jelentkezik, az is csak nyáron. Amióta a ház másik végében lévő konyhában az immár nem használt gáztűzhely fölötti elszívót átalakítottam "beszívóvá", azóta csak ritkán, nagy kánikulában és koszos berendezés esetén jön vissza a füst. Huzat kérdése.

    Kb. 132 m3-t tudunk a sparhelttel 15-17 fokon tartani a télen (nincs szigetelés a házon, szóval fűtjük az udvart meg a padlásként funkcionáló emeletet is), ha 0-24 megy a láng; a többi szoba, azaz az előszoba, a hidegkamra, a gardrób meg a fürdőszoba nagyjából fagymentes. Így kb. 3-4 krumplis rekesznyi gallyat használunk el naponta.

    Gondolkodtam én is egy hődobon, de túl nagy helyet foglalna, belógna a főzőlapba. De nappaliba azért úgyis otrombán nézne ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák