Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Gregorius #181 üzenetére

    "Az az, amikor a Windows XP-t nyolc évi folyamatos használat (és öt komplett hardvercsere) után nem lehet upgradelni Windows 7-re :P "

    Ez azert eleg gaz am.

    DRM is theft

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Gregorius #181 üzenetére

    Az SQL Slammer nem routereket célzott, hanem Windows-szervereket. Ha jól rémlik, a kártevő által generált forgalom volt az, ami végül kiütötte az infrastruktúrát.

    Palladium: dobták? Én nem hiszem, hogy bármelyik állam kormányzata, de főleg az újabban rendőrállami eszközökkel dolgozó Egyesült Államok kormánya dobna egy lehetőséget, amivel a lakosságot totális ellenőrzés alá vonhatják. Amikor szóba került a Palladium, óriási volt a felháborodás, alighanem inkább úgy döntött a kormányzat, hogy szép apránként vezetik be a különböző részeit (tudod: ha a békát forró vízbe dobod, kiugrik; ha hideg vízbe teszed és elkezded melegíteni, marad, míg meg nem fő). Nade ez már télleg offtopic, ezenkívül kétlem, hogy akár Neked, akár nekem teljesen megbízható információink lennének erről. Ha még van kedved erről beszélgetni, akkor privátozzunk, de mivel a Microsoft partnernek mutatkozott e kérdésben, nincs miért megbíznom bennük ezügyben (sem).

    Bootloader: ha egy bootloader szétbarmol akármilyen rendszerpartíciót, akkor az nem bootloader, hanem vírus. Elképzelhető, hogy maga a loader teljes méretben nem fér el a bootrecordban, de akkor a vele együtt telepített rendszer bootpartíciójára teszi a többi részét, tipikus példa a GRUB - ha jól értelmeztem, amit erről olvastam.

    #187 madstunt: Mindennapi Marinak az a dolga, hogy használja a desktopján lévő ikonokat: szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, e-mail klienst. Platformváltás esetén az a legkisebb gond, hogy ezek nem úgy néznek ki, mint a korábbi rendszeren, kábé 3 perc munka lehet olyanná formálni a felületeket, ami ismerős számára. Ha meg eleve így megy a deployment, akkor 1x3 perc az ideje ennek a teljes cégnél.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    válasz Gregorius #181 üzenetére

    Egy non-profit vállalkozásnak is lehetnek költségei, illetve kérhet támogatást.

    "Ja, az erősebb routerek általában BSD-derivatívákat futtatnak, amit egyébként még a Linuxoknál is biztonságosabbnak tartanak.": egyrészt nem ártana valami bizonyíték erre nézve, másrészt én hozzátenném, hogy jórészt ok nélkül. Úgy értem: ok nélkül tartják biztonságosabbnak a bsd-ket, mint a linuxot. Erre nekem mindig csak a hazudós openbsd jut eszembe... Ja, és egy halom outlookon meg egyében támadó vírushoz sem kellett user engedély, elég volt, ha megjelent a levelezőben.

    A vállalatirányítási rendszerek, amiket nem a cég maga rakott össze, azokhoz tartozó kliensek a tapasztalat szerint platformfüggetlenek. Úgymint sap, oracle, stb. De erről már volt szó.

    Az az egyetlen egy fájl nem mindig azért döglik meg, mert a rendszergazda rosszul végezte a dolgát. Van, hogy azért, mert bugos az exchange, stb. stb. A rendszergazda akkor végzi rosszul a dolgát, ha nincs mit visszaállítani mentésből.

    Ha a konkurens hozzáférést szolgáltatás ütemezi, akkor az lassabb, mint a rendes multithreaded fájlrendszer. Minek oda ipc?

    A finoman hangolható lomokról meg annyit, hogyha szétpakoltad volna több diszkre, kötetre, akkor nem lenne szükség a finomhangolásos dolgokra. Megint egy olyan pont, ahol a rossz tervezési döntés workaroundja megint egy halom cucc, de ezt nem eredményként kellene beállítani. Mintha valaki eltöri a lábát és szép, szines gipszet kap. A szines gipsz nem előny attól, hogy jobban néz ki, mint a fehér. A fő probléma az, hogy törött a láb.

    Linuxra is van millió meg egy szines-szagos reportoló, akár tivoliról beszélünk, akár egyéb lomokról. Én meg nem tudom elképzelni, hogy egy lassú internet kapcsolaton bejelentkezzek egy grafikus lomba azért, hogy kiadjak egy-két parancsot ahelyett, hogy egy sima ssh/terminálon keresztül tenném ugyanezt. Ha a konzolhoz kell menni, az baj, és ez oprendszertől függetlenül baj.

    Az, hogy az sql team schedulert ír, szerintem más probléma ahhoz képest, hogy a konténerfájlokban újraimplementálták a fájlrendszer karbantartó cuccokat.

    256 proci..hmmm ezzel elérik lassan a linux 1995 körüli szintjét. Egyébként nem az a kérdés, hogy hány proci, mert az a kutyát nem érdekli. Az a kérdés, hogy sok processz esetén hogy skálázódik a rendszer. A linuxban már elég régen O(1) ütemező van, sikerült már ilyet rakni a w7-be? Pedig nem lenne nagy kunszt, csak el kell lopni a linuxos ütemezőt, úgyse jönne rá senki a zárt kód miatt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz Gregorius #181 üzenetére

    "Csakhogy a pénzéhes nagy cég nem állítja be magát non-profit vállalkozásnak."

    Azert az erosen bizonyitasra szorulna, hogy az FSF nem non-profit (erdekes modon ezt a vadat itt hallottam eloszor, olyanoktol, akiknek nyilvanvaloan nulla fogalmuk van az FSF-rol). Ket link:
    attekinto
    adohivatalnak kuldott beszamolo

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák