Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz Huma #234 üzenetére

    Valoszinuleg nem igazsagos, mint ahogy az sem, hogy van, aki hulyebbnek/gyengebbnek/szegenyebbnek szuletik.

    Ha tudsz megoldast, mindenkepp publikald, az emberiseg tortenelme soran meg nem szulettek igazan jo megoldasok a javak igazsagos elosztasara. A tomegek valahogy mindig rosszul jartak.

    while (!sleep) sheep++;

  • tolmik

    csendes tag

    válasz Huma #234 üzenetére

    "Viszont fizikai munkát senki sem akar végezni pedig az is épp olyan fontos mint a többi csak ugye korántsem fizetik meg olyan jól."

    Érdekes, hogy ezt mondod. Tényleg, ha eszem lett volna, akkor én is eredetileg bitagyú informatikusnak tanulok, és nem átképzem magamat, amikor az eredeti szakmámban nem tudtam elhelyezkedni.

    Bár a példád kicsit sántít: Valamit igen szarul csinál az a VILLANYSZERELŐ, aki nem tud havi legalább 120-at tisztán hazavinni. Plusz ugye ami még emellett a zsebébe csusszan a maszek munkákból (minden ledolgozott nap minimum egy 10-es tisztán). Én már csak tudom, hiszen az öcsém a család szégyene, aki nem értelmiségi, hanem kétkezi munkás lett.

    Kérdésem: Ha Szegden megkeresnek 120-at, akkor mennyit kereshetnek Pesten?

    Nem, a fizetési helyzet sokkal siralmasabb mint ahogyan ti azt hiszitek:

    Az emberek 70%-a a minimálbérért dolgozik, és örül hogy van munkája. Ők az irodisták / bolti alkalmazottak / segédmunkások.

    A maradék 20%-a egész jól keres: a munkájáért hazavisz talán havi 100 - 120 ezret is.

    Aztán ott vannak az informatikusok és az ország fejlettebb részén élő diplomás szakemberek, akik megkeresnek 2-400 ezer forintot szakmától és gyakorlattól függően Ez a réteg adhat kb 7%-ot.

    A fennmaradó rész (3%) többsége, kb. 2 és fél százalék 800 ezer és 2 millió forint között keres (managerek, cégvezetők, stb.)

    És a piramis csúcsán állnak a nagyragadozók (maximum fél százalék), akik havi 3 millió felett keresnek. Olyan emberek, mint pl. a MÁV vezérigazgatója, vagy az országgyűlési politikusok többsége.

    Az átlagunkat igaziból ez a 3% húzza föl nagyon, és erre dob még rá az alatta lévő 7%. Hiszen egy PLC programozó FIZIKAI munkás. Kint a semmi közepén kell beszerelnie a jelzőlámbába azt a 700 ezer forintos áramkört, aminek az árából 50% a munkabére...

Új hozzászólás Aktív témák