Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz #06658560 #8 üzenetére

    "Mert? Tán ezeket nem ök gyártanák?"

    De, csak kevesebb kellene belőle az optimálisabb kihasználtság miatt.

    "biztos kevesebb energiát igényelne, hogy a kevesebb autó állandóan pörögne, menne, zabálná a benzint-gázolajat"

    :F Mert ha több autó pörög összesen ugyanennyit, az miért jobb? De szerintem a teljesebb központi kontroll miatt, és a nagy számok miatt (szinte mindenki ilyenekkel közlekedik) itt csomó optimalizálási lehetőség van. Pl. jó eséllyel lehet azzal cselezni, hogy egyszerre több útba eső embert szed fel az autó. Ha pl. sikerül 4 embert felvenni különösebb kerülő nélkül, akkor 1/4 annyi járművel és (hasra) 1/3 üzemanyaggal megoldottam a feladatot. Ha meg látom, hogy bizonyosan csak 1 utast fogok csak szállítani, akkor igyekszek oda egyszemélyes (kevesebbet evő) járművet küldeni. Meg persze ha ennyi utas van, általában nem kell olyan nagy utat megtenni a következő utasért, mint most egy taxinak. Mellékesen az optimalizálás és a lámpánál (ha még úgy hívnák) pontosan egyszerre indulás miatt a dugók is enyhülnének, ami rakás üzemanyag és idő megtakarítás. A gyorsabb közlekedés meg ismét növeli az áterszetőképességet (throughput-ot) adott számú járművel. Végül, a kocsi legyártása és a belőle keletkező hulladék is környezeti terheléssel jár, tehát minél több hasznos munkát végez a jármű a leselejtezés előtt, annál jobb.

    Igazából annál pazarlóbb megoldást, mint ami ma van, nehéz lenne találni, szóval... Elképesztő az egész. Közben meg nyomulnak azzal pl., hogy minél zöldebb legyen a számítógép, a minden... ehhez a brutális pocsékláshoz meg nem nagyon nyúl senki.

    [ Szerkesztve ]

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz #06658560 #8 üzenetére

    Városokba szerintem már megéri elektromos kocsit venni.
    Nem rég mutatták be a Tesla Supercharger modellt [link], és ezek fényében azt mondom, hogy városban ez a teljesítmény már elég lesz + ugye csak feleannyira szennyezi a környezetet.
    Ezt megfejelik egy önjáró rendszerrel, kész is a tiszta levegőjű álom város. :U

    (#10) DopeBob: Ez is alternatíva lehetne, önjáró buszok. :C
    Kár, hogy emiatt menne majd a sztrájk, illetve sok ember válna munkanélkülivé.

    [ Szerkesztve ]

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák