Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz bambano #22 üzenetére

    "Ha szerinted iptv-n elfér 500 megában 50 hd adás, akkor ugyanekkora frekvenciatartományban dvb-c-vel is elfér... sőt."

    Ez nem is kérdés :) Amúgy szerintem bele kéne férnie ennyibe. Mondjuk itt is valamiféle pre-bufferinget tudnék elképzelni, ami a bitráta csúcsokat némiképp elkeni. Amúgy az on-air fullHD tartalmak most is messze alul maradnak a BD-vel szemben, azt a broadcast minőséget amit probukálnak, pedig szerintem el lehet vinni átlag 10 megabiten.

    " nem tudom, mit gondoljak, ezt a vitát egyszer már lefolytattuk és talán pont te linkelted a docsis sebességekről szóló wikipedia oldalt."

    Így van, a wikipedia-n mint általában mindenhol, az összes overhead-del együtt értendő raw bitrate olvasható. Erre mondtam én, hogy 55mega raw-ból nem fogsz kihajtani 51megát nettóra még akkor sem, ha egyedül van. Az összes DC overhead plusz a MAP üzenetek önmagában ennél többet esznek meg. Valós környezetben egy EDC2 DS csatornán (8MHz) a tapasztalatok szerint 42-45megabitet lehet kihozni.

    "Nekem ment már át docsis2 hálózaton 6MBps-nél több egy előreirányon."

    ?? Ez most hogy jön ide? Igazad van amúgy, csak nem értem ez a kis szám mit bizonyít? Nálam ment már át 30 mega is egyetlen EDC2 DS csatornán, de ha te 40-et mondanál azt is el lehetne hinni mondjuk hajnali 4-kor kis szerencsével.

    Egyébként ennek az egész vitának nem az az értelme, hogy mekkora az overhead, mert legrosszabb esetben is 5% különbségről beszélünk, hanem arról, hogy analóg sugárzás és DVB-C nélkül sokkal rugalmasabbá válik az infrastruktúra, lehet rajta érték növelt szolgáltatásokat nyújtani akár adatátviteli, akár telefonos vagy TV-s értelemben. Gondolom ebben osztod a véleményünket :) Arról nem beszélve, hogy az IPTV-s cuccokat amiket most megvesz a szolgáltató, akkor is használhatóak maradnak, amikor majd kénytelen lesz felszámolni a HFC hálózatát és nyomatni kell az FTTH-t, míg a DVB-C-be ölt pénz ablakon kidobott lóvé, ha majd erre sor kerül.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák