Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vtata

    csendes tag

    válasz cucka #12 üzenetére

    A BME-s mérnök informatikus képzésbe van szerencsém belelátni (több oldalról is).
    Többé-kevésbé elfogadott dolog, hogy ez a képzés a BME-n a legerősebb az országban, és ha a magyar felsőoktatás egészét tekintjük, sem nevezhető büfé-szaknak.

    Ennek ellenére azt kell mondanom, hogy az oda járó hallgatók legalább fele tökéletes selejt, semmilyen egyetemre nem való, azonnal ki kellene rúgni.
    Mind a képességeik, mind a hozzáállásuk kritikán aluli.

    Ez egyrészt a hitvány középiskolás képzés, másrészt az eltúlzott felsőoktatási keret (lsd. tömegképzés) hatása.

    A felvétel utáni szelekció régebben ment is, azonban az egyetemnek sem éri meg kiszórni az embereket, hiszen a támogatást hallgatónként kapják, ennek megfelelően igyekeznek minél többet bent tartani, aminek viszont az a következménye, hogy a tőlük elvárt színvonal (és ezzel párhuzamosan az oktatás színvonala is) folyamatosan zuhan.
    Már most is meglehetősen komolytalan.

    Az itt tapasztaltak alapján csak következtetni tudok más egyetemek és más szakok viszonyaira (nyilván, azért van, ahonnan hallok ezt-azt), de összességében örülök a létszámcsökkentéseknek.

    Tudjátok: Sz*rból nem lehet várat építeni...

  • vtata

    csendes tag

    válasz Ringman #52 üzenetére

    ha meg annyira zavar valakit, hogy egyre több embernek van diplomája, akkor menjen el phd-zni, hogy kitűnjön a töb

    Lehet hogy úgy tűnik, hogy egy vén, a munkájába belecsömörlött egyetemi oktató vagyok, de nem.
    Egy 20 éves BSc hallgató vagyok, aki reméli, hogy mire megszerzi a diplomáját, az még érni is fog valamit, pedig sajnos nem úgy néz ki.
    Ennek megfelelően úgy gondolom, eléggé közvetlenül látom a helyzetet (ráadásul egy kicsit van lehetőségem a "katedra másik oldaláról" is belepillantani).

    a tökéletesselejt kifejezést inkább nem kommentálnám.

    Akkor én igen, mert félreérthető:
    Értelmiségi-alapanyagnak tökéletes selejt. Nulla motiváció, az egyetemre csak azért jár, hogy +X évig eltartsák a szülei, és majd esetleg legyen valami papírja.
    Az egyetem pedig asszisztál hozzá.

    elmaradt matek+fizikatudást meg egy félév max egy év alatt simán be lehet hozni egyébként.

    Természetesen be lehet, a gyengébb középiskolákból érkező, de motivált hallgatók ezt jól demonstrálják.
    Azonban lassan oda jutunk, hogy felesleges lesz, annyira alacsony minden elvárás.
    Nagyon visszataszító, amikor egy MÉRNÖK informatikus képzésen (és nem egy utolsó falusi főiskolán) a hallgatói képviselet például a fizikaoktatás teljes megszüntetéséért lobbizik, és kiharcol egy kompromisszumot, ami az ilyen témájú tárgyakat a középiskolai színvonal ALÁ degradálja. Nem mese.

    Tudjátok: Sz*rból nem lehet várat építeni...

    remélem ezt a jelenlegi közoktatásban és felsőoktatásban dolgozók többségére értetted.

    Természetesen bőven lenne mit fejleszteni, de már a követelmények egyszerű szigorítása (és ezzel párhuzamosan a létszámok csökkentése, majdnem mindegy, hogy a felvettek számának limitálása, vagy erőteljesebb belső szűrés által) is nagyon sokat dobna a kimenet minőségén.

    Szóval az, hogy sem a felvételnél nem szűrünk és egy 600 fős keretet feltöltünk nagyrészt hülyékkel, majd ezeket végig is rugdossuk valahogy az egyetemen, hogy megkapjuk utánuk a támogatást, hosszú távon szerintem kifejezetten káros.

Új hozzászólás Aktív témák