Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    Az egészben az a vicces, hogy a 4 magos 4.3 GHz-es CPU-m és a Vega 64 párosom, képtelen lejátszani egy 60 fps-es 4k youtube videót. Már alig várom a 120-asokat.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz fuze #183 üzenetére

    Egyetemes igazságként beállítani, hogy a 24 fps a JÓ, az interpolált meg ROSSZ... ehh... mindig furcsáltam, mikor emberek ennyire nem képesek tolerálni mások preferenciáit. A szappanoperahatás is csak egy kis ideig tart, amíg hozzá nem szoksz. Márpedig hozzászokni is azért kell, mert az ősidők óta magunkkal cipelt 24 fps-es korlátoltságot szoktuk meg, nem azért, mert az az egyetemes JÓ. Neked az a jó, másnak meg az 50 vagy 60 fps-es élmény. Sőt, magam részéről amióta a 2006-os foci VB-t egy ilyen Samsung FullHD TV-n volt szerencsém követni, azóta amit tudok így nézek és nagyon szeretem. Moziba már egyre kevésbé járok pont ilyenek miatt. Sosem értettem, hogy a mozivászon nagysága hogyan képes kompenzálni az emberek számára a kontraszttalan képet és a kényelmetlen széket. Viszont elfogadom, hogy mások mást szeretnek, de nekem már évek óta nincs az a filmélmény, amiben többet nyújtana a mozi, mint egy közepesnél picit is jobb (mondjuk egy Samsung paneles) TV.

    Az interpolációban inkább az a trükk, hogy nem szabad vele elszállni, és az adott TV saját képességeihez mérten kell az intenzitását belőni. Egy Sony XD-XE-stb a 85xx típusoktól kezdve, vagy egy Samsung a 65xx, vagy 7xxx-től kezdve (évjárattól függően) már rendelkezik olyan processzorral, ami képes egészen kellemes végeredményt nyújtani meglepően kevés tévesztéssel. Egy alacsonyabb kategóriás készüléknél tényleg érdemes vagy kikapcsolni, vagy nagyon szerényre belőni, mert egyszerűen nincs is meg benne az a kakaó, ami normális képkockákat számolna ki. Pl. az XD szériában 8505-ös Sony nem is kapcsolja be minden esetben az interpolációt, mint ahogy az U évjáratú Samsungok 5-ös szériájánál is csak néhány esetben működik (pl. TV adásnál megy).

    @Pumba: De épp ez az, mit vesz ki? Mert pénzt már egyre kevésbé. Egy random netflix több élményt ad nekem, mint a legtöbb mostanában moziba kerülő Holywood-i csoda. :)

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz ZnVjaw0K #186 üzenetére

    Egyébként szerintem a filmek rögzítésénél nem állja meg az a teória a helyét, hogy egy képkocka shutter időtartama egyezik egy képkocka lejátszásának megfelelő időtartammal. Vagyis attól, hogy 24 fps-ben megy egy film, az nem jelenti azt, hogy 1/24 sec lesz a shutter speed. Azt látjuk a legfolyamatosabbnak valószínűleg egy 24 fps-es lejátszáskor, de megfigyelhető most is egy 24 fps-es filmanyag esetén is a váltakozó shutter speed. Pl. a Ryan közlegény megmentésénél ez még szándékos hatáskeltés is volt. A partraszálláskor szándékosan extrém rövid záridővel mentek a képkockák, hogy mintegy fényképalbum égjen a tekintetekbe az a sok szörnyű jelenet.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz Reggie0 #205 üzenetére

    Szerintem anno több idő is kellett egy képkockának a fényből, hogy egyáltalán megmaradjon rajta valami értelmes, gondolom ez is szerepet játszhatott.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz fuze #305 üzenetére

    Eltorzították a közízlést... igénytelen... megint ez az általánosítás. Ezek a szomorú kommentek. Van pár írásom itt a logout-on, illetve 1-2 videóm a youtube-on, amiről talán lehet képet alkotni, hogy mennyire igénytelen ember érzetét keltem és mennyire felületes volnék a képminőségi kérdéseket illetően, szóval nem tervem magamról e tekintetben beszélni most, de továbbra is fenntartom, hogy attól, mert van, aki attól kap hányingert, mikor oldalazó mozgásnál a 24 fps vibráló és elmosott hatását kapja a "filmvásznon" (ami lehet TV is ugye), teljesen érthető, hogy van aki a folyamatos megjelenítésnek köszönhetően kénytelen valamiféle általa definiált "mozihatásról" lemondani. Nem vagyunk egyformák és ezért jók azok a készülékek, amelyek engedik megválasztani a vásárlója igényeit, de lássuk be, alapos utánajárással bárki megtalálja a magának megfelelő típust, legfeljebb a pénztárca mérete szabhat határt, bár egyértelműen még azt sem lehet kijelenteni, hogy csak egyik, vagy másik képességű készülék érhető el a különböző árkategóriákban. Szóval ezt a hittérítő háborút nem igazán értem.

    Én speciel nagyon szeretem az interpolált képet, de totál nem zavar, hogy mások 24 fps-sel tudják csak élvezni a képanyagot. Nekem meggyőződésem, hogy pusztán anyagi és technikai okok miatt lett 24 a 24 és nem azért, mert az A tökéletes, de egyrészt a tévedés jogát fenntartom, másrészt meg egyáltalán nem befolyásolja a fenti véleményem, bármilyen ok is vezetett a 24-es számhoz, amikor kitalálták a mozgókép formátumát, mivel arról beszélünk, hogy kiben milyen érzések egyvelegét keltik a látottak, amiről vitázni ostobaság.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz schawo #387 üzenetére

    Abban azért különbözik a kettő, hogy a motion blur (akármennyire is elmosódás, de) hasznos információ, ami az elmozdulásokról nagyon sokat árul el, míg a pixel-kristályok átgyaloglása másik állapotba csak egy zavaró mellékhatás. 120 Hz-nél egyébként a BFI is sokkal barátságosabb. Most a monitoromon is van BFI-vel operáló képélesítés, de nem bírom elviselni a vibráló kijelzőt, ahogy annó a CRT kijelzőmet is igyekeztem 85+ Hz-eken hajtani felbontástól függően... (játék alatt 1024x768-ban pl. 140 Hz-en).

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz Dr. Romano #392 üzenetére

    A perifériás látómezőben nekem kb. 100 Hz-től kezdett lenyugodni a kép. Fókuszban a 85 volt a határ. Most a max. 75 Hz-es BFI az esélytelen nálam. Főleg hogy 38 colon jut a perifériára bőven.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz Ren Hoek #395 üzenetére

    Gyakorlatilag instant vált a pixel.

    Ezt cáfolnám. Ha néztél már mobil kijelzőt éjszaka "lehalkított" fényerővel, akkor láthattad, hogy főleg a sötét pixelek válaszideje irgalmatlan nagy is tud lenni. De VR szemüveggel pl. ez még szembetűnőbb. Szóval az OLED sem egy egyetemesen tökéletes válaszidejű technológia. Weboldalakon sötét tónusú képek görgetésekor is nagyon jól látható az alacsonyabb intenzitású pixelek színváltozásának lemaradása a világosabb tartalomhoz képest.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz Ren Hoek #399 üzenetére

    Ez kb. arról a jelenségről beszél, de ha a black smearing-re rákeresel, sok köztük az általam is említett jelenséget taglalja: [link]

    Meg ez: [link] Bár lassabb mozgásnál én jobban látom. Nézd meg este lekapcsolt lámpafénynél alacsony fényerőn. És VR-ban ez sokszorosan feltűnő.

    A BFI-vel az a baj, hogy habár a képélességre jó hatással van, de éppúgy, ahogy elsők közt váltam meg a PWM-es monitoromtól és kerültem a vibráló LED izzókat, ugyanúgy a 85 Hz alatti BFI megoldások sem jöhetnek szóba. De még olyan okos trükkökkel sem, hogy részleges BFI frame-eket szúrkálnak be a TV-k pl. Azonnal észreveszem és jobban zavar, mint bármi más vizuális degradáció. Amíg nem natív 85 Hz+ kijelzőkről beszélünk, számomra nem tekinthető piacképesnek a BFI.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz Ren Hoek #399 üzenetére

    Na, sikerült a TV-den lecsekkolni? Telefonokon ugye a fenti linkekkel elég szépen reprodukálható, de az LG eléggé más módon alkalmazza az OLED technológiát TV-iben, mint mondjuk a Samsung a telóknál.

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák