Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Kobe #81 üzenetére

    eleve felfogásbeli különbségek vannak itt. számomra a Windows egy platform, méghozzá univerzális platform, felmegy bármilyen gányolt IBM-klón PC-re és brand HP, Dell, stb. sőt Apple masinára is. négy-öt különféle kernel-változatot képes telepíteni igénynek megfelelően (x86, x64, uniprocessor, multiprocessor, stb.), több, mint százezer eszközzel out-of-the-box kompatibilis, nem kell hozzá sem telepítőlemez, sem beállítgató varázsló. ez szerintem nehezen értelmezhető hátránynak. hogy ezért cserébe 10-12 GB-ot foglal? igen, ez az ára. a mai lemezáraknál nem tartom katasztrófának.

    a szelektív telepítési mód több okból tűnt el az idők során: egyrészt a user experience megkívánta, hogy Lajos néni a szomszédból is fel tudja pár kattintással tenni, másrészt egységes szoftverkörnyezet kialakítása volt a cél, ahol egy alkalmazásfejlesztőnek nem kell azon rágódnia, hogy a szükséges dll-ek vajon ott lesznek-e a rendszerben, és ha nem, akkor hogy tegye fel őket rendszergazda jog nélkül, és ha fent van, de korábbi verzió, ami neki nem jó, akkor hogy frissítse úgy, hogy a többi alkalmazás se omoljon össze..... érted. nagyon nem szeretem az autós hasonlatokat, de Ford-ot sem vehetsz úgy, hogy Honda sportülés és Mercedes fakormány legyen benne, vagy ne is legyen benne, te majd beleteszed a sajátod.

    mindennek szöges ellentéte például az Apple módszere, ott egybe van forralva az OS a hardverrel, nincs is drivertelepítgetés, inkompatibilitás (mondjuk dehogynincs), persze, hogy a felhasználónak az jön le, hogy "just works". ha egyetlen PC gyártó lenne a világon, akkor a Windows is fele ekkora lenne és egy pöccre működne vásárlás után. (persze olyan gyártótól kell venni gépet, akinek a honlapján előzőleg megbizonyosodtunk róla, hogy mindenhez van egy évesnél nem régebbi Vistás driver és készis. :) )

Új hozzászólás Aktív témák