Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    De jó lett volna, ha az SC2-vel, vagy inkább az előtt pár hónappal érkezik. :U
    Az elsőről lemaradtam (akkoriban még nem videojátékoztam), de a második érdekelt megjelenéskor, viszont nem volt kedvem ilyen mértékű "retróhoz", hogy elővegyem az elsőt (nem vagyok extrém finnyás, de 10+ év azért nagyon meglátszik, főleg a korai évekből, mikor még rohamosan fejlődött a grafika évről évre, durván a HALO 1 nálam a határ, mert ott kezdtem el játszani, szóval ami attól öregebb, az "pixelzaj"), így youtube-on néztem végig egy "teljes story tömörítve" videót, mielőtt nekiláttam a második résznek, de őszintén szólva az nem igazán adta át a dolgot, többet sikerült összeszednem a második rész visszaemlékezéseiből/utalásaiból, mint ami a videóból megragadt a fejemben.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Xelloss #28 üzenetére

    Nekem nem volt nagy csalódás. Semmi eget verő, de sokszor fut vakvágányra, aki "valami más" jellegű befejezéssel próbálkozik.
    Mondjuk nekem az SC1 kimaradt, az SC2 első epizódját untam, a másodikat imádtam, a harmadik pedig vegyes érzésekkel, de azért tetszett, a legvégét pedig igazából egy külön kis epilógus résznek éreztem (ahol lényegében már vége van a Protoss kampánynak), ami kicsit rövid és egyszerű, de elegendő, és nem fulladozik a saját súlya alatt.
    Egy sokkal összetettebb végkifejlethez szerintem kellett volna:
    A.) egy teljesen extra epizód (még ha rövidebb is, mint az első három átlaga, de több, mint amit "csak úgy hozzácsapnak" a harmadikhoz), vagy
    B.) eleve másképp kellett volna strukturálni a második részt (nem ennyire párhuzamos/lineáris módon szétszedni a terran, zerg, protoss, stb kampányokat időben és térben, mind játékon belül, mind játékmegjelenés ütemezésben)

    Mondjuk a B változat tekintetében ez egyáltalán nem lep meg, szinte minden "epizodikus" séma megsínyli ezt, kevéssé érződik egységesnek az epizódok sora, mint egy komplett összeszedett játék, illetve gyakorlatilag mindig csak "bele van préselve" az utolsó epizód végébe a végkifejlet, ami így sokkal jobban be van határolva (itt már biztos, hogy nem lehet piciket sem visszanyúlni egy korábbi epizód eseményeibe, hogy elültessenek egy apró történetszálat, ami a végére kifutná magát, míg egy nagy játék keretén belül talán megengedhet ilyesmit magának és studió, amelyik nem sieti el a megjelenéseket).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák