Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz erdoke #8 üzenetére

    Tehát azt mondod, hogy a meglévő paletta mellé új termék kell, nem pedig a meglévőhöz adni valami újat kirobbanó innovációt vagy hasonlót?
    Csak mert érdekes. Én évek óta újra valami áttörést "revolutionarryt" várok a már meglévő termékekkel kapcsolatban, nem pedig egy teljesen új terméket.

    És teljesen új termékre gondolsz mint új kategóriára - mint anno az iPad volt - vagy egy meglévő lecserélésére?

  • Dany007

    veterán

    válasz Geller72 #14 üzenetére

    Na jó, de ezek már vannak. Az okosóra meg szerintem még nagyobb lufi, mint bármi amire eddig használták ezt a kifejezést. Egyes speciális területeken hasznos lehet, de úgy összességében csak egy plusz teher plusz pénz. Lassan az Apple függő ember már nem tudja hova tenni a sok cuccát. iPod, iPad, iPhone, iPodtouch, iWatch... Az iPhone-ban épp az volt a szép, hogy egymagában ellátta a telefon, az iPod az iPodtouch és valamilyen szinten az iPad szerepét is.

    A glassben látnék fantáziát Apple stílusban. De már ez se lenne újdonság és átütő.

    Jó-jómúltkor olvastam egy olyan cikket, hogy Német o-ban külön fejlesztőközpontot hoztak létre csak azért, hogy a holografikus kivetítést fejlesszék olyan magas szintre, hogy az beépíthető és használható legyen egy mobilban. Kb mint a StarWars-ban láthattuk.
    Na, ha egy ilyen iPhone-nal rukkolna elő az Apple, asszem még kocsit is eladnám csakhogy vehessek egyet! :D Én valami ilyesmi nagy durranásra várnék...
    Persze mindenki mondja, hogy nem lehet minden évben valami világmegváltoztató újdonsággal előjönni (én mégis ezt várom minden évben az Appletől), de azért már csak eltelt 6 év...

    Szerk.: na igen, az Apple TV még lehetne nagy dobbnatás. De nem abban a formában, amiben ma létezik. Az a ~ 30k-s Apple TV egy vicc. (elnézést Erdőkétől) Sógoromnak van és tényleg csak arra jó, hogy a DLNA nélküli tévéjére kidobja az iPhone képét gond nélkül... Mert mint médialejátszó kb egy nulla.

    Az igazi Apple TV-ből meg szvsz nem lesz már semmi. Nagyon kíváncsian vártam, hogy hátha... meg hűha... De nem... Arra a piacra amúgy is nehéz lenne betörni, hiszen nem tudna akkorát robbantani, mint az iPhone-nal. Megtudja csinálni ugyanazt mint a nagyok csak minőségibben, jobb tartalomszolgáltatással és hasonlókkal, természetesen 3-4x-es áron. Aztán kész. De még ez se lenne revolutionarry.
    Pedig aztán egy Sirivel ellátott tévé nagyon komoly lenne! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz erdoke #17 üzenetére

    "Mi a jó nekik abban, ha tökéletesen viszi a letorrentezett mkv-kat, BD ISO-kat? Ki fogod kölcsönzi a filmet a boltjukból, vagy előfizetsz a nekik tejelő Netflixre/Hulira? Halálra keresik magukat a 35-99 dolláros hardveren? Lófaxt."

    Na de mégis létezik egy rakás ilyen médialejátszó ahogy mondod 99 dolláros ár környékén ami szintekkel többre képes, mint az Apple Tv. Tehát sokaknak mégis megéri.. És ha csak a PH!-n tesztelt médialejátszók számát és sokféleségét nézem, bizony elég sok cég van akiknek ez megéri.
    Ahogy mondod torrent klinessel, androiddal, az összes elérhető appal, lan és / vagy wifi csatlakozással DLNA támogatással, 1080p felskálázással, hdd csatlakozás, külső eszköz csatlakozás lehetőség stb stb stb....
    Akkor minek vegyen az ember Apple Tv-t? Azt te se gondolod komolyan, hogy csak a kelet európaiak torrenteznek. ;] Akkor meg minek vegyen Apple TV-t fizessen x dollárt a többnyire 720p-s filmekért, mikor ott a másik lejátszó ahová ingyen töltheti a 1080p-s mkv-kat?
    Sőt, a múltkor volt teszt(?) a PH!-n egy olyan médialejátszóról amihez a 30k-s árához vez. nélkül kis qwerty billentyűzet is járt tapipaddal...

    Az Apple cucc egyetlen valós előnye az AirPlay. Ami érthető módon csak Apple cuccok között működik de az tényleg olyan, amit a másik nem tud. Aztán ennyi, vége. Az Apple a tartalomszolgáltatáson akar keresni nem a hardveren (ezesetben), de ez csak addig működik amíg nem jön valaki más, aki elérhetővé teszi a tartalmakat ingyenesen és inkább a hardveren keres.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz erdoke #22 üzenetére

    " Egyetlen médialejátszó se teszi elérhetővé a tartalmakat ingyenesen... Elég jól tudom, mert nekem is van 3. A legtöbb országban full illegális letöltést hasonlítani a "olcsó" streamhez nagyon nem fair."

    Oké, ebben egyetértek. Nem közvetlenül teszik elérhetővé és tényleg nem fair. De az élet sem fair. És attól ez még egy létező lehetőség, ami miatt ez többek szemében előnyként jelenik meg az Apple termékkel szemben.

    A DLNA pont arra jó amire való. Képek, videók, filmek, zenét stb streamelésére a támogatott eszközökre. De ugyanígy lehetőség van youtube meg ezer másik videócsatorna streamelésére is. Kb 1-2 gombnyomással.

    De minek is beszélünk erről, hiszen neked se véletlenül van három másik médialejátszód... Tisztában vagy az előnyeivel-hátrányaival. Csupán azt kell megérteni, hogy mindenkinek más preferenciái vannak. És bizony sokan vannak akiknek nem a fizetős tartalom elérhetősége az előny. De egyébként az is elérhető más médialejátszókon... Netflix vagy hasonló...

  • Dany007

    veterán

    válasz erdoke #32 üzenetére

    Az tény, hogy széleskörű tapasztalatom nincsen ezen a téren.
    Otthon Sony és LG telefonról tolom LG tévére. Mindegyikkel hibátlan a dolog. Plusz ezen kívül próbáltam még Panasonic BD lejátszóra küldeni, az is kifogástalanul ment.
    De ugye ez nem minősül reprezentatívnak.

    Az a "just works" dolog általában tényleg szokott menni az Apple-nek, de ha nem, akkor azért az elég nagy visszhangot kap. :) És sajnos volt már ilyen is. De igen, többnyire működik. Bár biztos jön majd valaki több tapasztalattal.

    Szerk.: annak a krómakárminek nem nagyon látom értelmét. Millió egy ilyen TV okosító USB stick van a piacon wifivel, meg minden nyalánksággal ami csak kell. Szvsz így elsőre ez is n+1. darab lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Geller72 #38 üzenetére

    Igen. Erről beszéltem én is. Köszönöm a megerősítést! :R

  • Dany007

    veterán

    válasz #06658560 #39 üzenetére

    Asszem tavaly is volt egy hasonló szituáció.
    Mikor is az Apple bejelentette szokásos rekord nyereségét... Majd utána mégis estek a részvények. Az oka egyszerűen annyi volt, hogy befektetők még nagyobb rekordra számítottak amit ugye nem kaptak meg és ezért...

Új hozzászólás Aktív témák