Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Gl4diator #5 üzenetére

    A csodálkozást én sem értem, mindig minden innovációval ez történik előbb-utóbb. A gyorsan fejlődő iparágakban jellemzően előbb... Megint dobni kell valami nagyot, ami az egész rendszert (ökoszisztémát) húzza felfelé, magyarul kell egy új(ító) termék az iPod=>iPhone=>iPad vonal végére. Ha ez elmarad, borítékolható a saját kategóriáján belüli további piacvesztés, és az ennél is nagyobb mértékű profitcsökkenés.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Geller72 #14 üzenetére

    Ööö, mindezt évek óta tudja az Apple TV, csak itthon a szolgáltatás egy (fontos) része hiányzik mögüle. Megint egy olyan koppintás, amit más már jobban megcsinált előtte. Pontosan, mint az iPhone és az iPad után az androidos kacatok. :P Az Apple TV-ben legalább ott a LAN, nem kell dühösen földhöz csapni a kütyüt, ha a szomszédok 40 routere elcseszi a sávszélességet...
    És nem, ez nem médialejátszó, mert abban se az Apple-nek, se a Google-nek nincs ráció (=pénz). Mi a jó nekik abban, ha tökéletesen viszi a letorrentezett mkv-kat, BD ISO-kat? Ki fogod kölcsönzi a filmet a boltjukból, vagy előfizetsz a nekik tejelő Netflixre/Hulira? Halálra keresik magukat a 35-99 dolláros hardveren? Lófaxt.
    Azt érdemes látni, hogy az Apple jól érezte a technológiai trendeket, és ez alapján a megfelelő időpontban (vagy talán mindig egy picit korábban is) lépett. Tehát hiába a nagy ötlet, ha nem lehet összedrótozni az elérhető technológiákból + némi saját innovációból. Elég, ha a Gorilla Glass vs. Steve Jobs sztorira gondoltok.
    Éppen ezért nehéz a mi szintünkön érezni a következő nagy(nak szánt) dobást, mert sem a teljes technológiai lehetőségeket, sem a belső fejlesztéseket nem látjuk át megfelelő szinten.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Dany007 #19 üzenetére

    1. Egyetlen médialejátszó se teszi elérhetővé a tartalmakat ingyenesen... Elég jól tudom, mert nekem is van 3. A legtöbb országban full illegális letöltést hasonlítani a "olcsó" streamhez nagyon nem fair.
    2. A DLNA semmire nem jó, ha ahhoz hasonlítod, hogyan működik egy iOS eszköz az Apple TV-vel. Ahogy mondtam, van egy vagon egyéb eszközöm HDMI-n az erősítőre kötve, rapszodikus a kapcsolódás, és ha megy, akkor sem egyetlen extra gombnyomás a tartalom kilövése.
    3. Az Apple TV-vel iOS eszköz nélkül is tudod hallgatni az iTunes-ban meglévő zenéidet és filmjeidet. Pl. zenék esetén évi 25 euróért a teljes letöltött állományodat (na jó, van valami 25e dalos korlát) legalizálhatod (iTunes Match), majd mint legális tartalmat streamelheted a házomozidra az Apple TV-vel.

    (#21) pakriksz
    Akkor nyugizz, ha ponosan érted, melyik mire jó és mit tud. Nekem van többféle cuccom, és néhány szempontból (lásd pl. fentebb) nem egy ligában fociznak.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Dany007 #28 üzenetére

    Tapasztalataim szerint a DLNA egy kényszerűségből keletkezett tákolmány. Elég gyakori, hogy egy LG telefonról nem megy normálisan Samsung TV-re, stb. Ez minden, csak nem "szabvány".
    Ellenben olyan iOS eszközzel (vagy PC-s iTunes-zal) még nem találkoztam, ami nem látta volna azonnal az Apple TV-t, és ne ment volna egy tapival/kattintással hibátlanul a stream.
    Ez sok más Apple eszközre jellemző, kb. ez a "just works" jelenség, míg versenytárs megoldásoknál gyakran kínlódás megcsinálni. Kíváncsi leszek, hogy a tegnap bejelentett Krómakármi ócsított koppintás hogyan fog minden androidos berendezéssel kifogástalanul együttműködni...

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák