Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Geller72 #14 üzenetére

    Na jó, de ezek már vannak. Az okosóra meg szerintem még nagyobb lufi, mint bármi amire eddig használták ezt a kifejezést. Egyes speciális területeken hasznos lehet, de úgy összességében csak egy plusz teher plusz pénz. Lassan az Apple függő ember már nem tudja hova tenni a sok cuccát. iPod, iPad, iPhone, iPodtouch, iWatch... Az iPhone-ban épp az volt a szép, hogy egymagában ellátta a telefon, az iPod az iPodtouch és valamilyen szinten az iPad szerepét is.

    A glassben látnék fantáziát Apple stílusban. De már ez se lenne újdonság és átütő.

    Jó-jómúltkor olvastam egy olyan cikket, hogy Német o-ban külön fejlesztőközpontot hoztak létre csak azért, hogy a holografikus kivetítést fejlesszék olyan magas szintre, hogy az beépíthető és használható legyen egy mobilban. Kb mint a StarWars-ban láthattuk.
    Na, ha egy ilyen iPhone-nal rukkolna elő az Apple, asszem még kocsit is eladnám csakhogy vehessek egyet! :D Én valami ilyesmi nagy durranásra várnék...
    Persze mindenki mondja, hogy nem lehet minden évben valami világmegváltoztató újdonsággal előjönni (én mégis ezt várom minden évben az Appletől), de azért már csak eltelt 6 év...

    Szerk.: na igen, az Apple TV még lehetne nagy dobbnatás. De nem abban a formában, amiben ma létezik. Az a ~ 30k-s Apple TV egy vicc. (elnézést Erdőkétől) Sógoromnak van és tényleg csak arra jó, hogy a DLNA nélküli tévéjére kidobja az iPhone képét gond nélkül... Mert mint médialejátszó kb egy nulla.

    Az igazi Apple TV-ből meg szvsz nem lesz már semmi. Nagyon kíváncsian vártam, hogy hátha... meg hűha... De nem... Arra a piacra amúgy is nehéz lenne betörni, hiszen nem tudna akkorát robbantani, mint az iPhone-nal. Megtudja csinálni ugyanazt mint a nagyok csak minőségibben, jobb tartalomszolgáltatással és hasonlókkal, természetesen 3-4x-es áron. Aztán kész. De még ez se lenne revolutionarry.
    Pedig aztán egy Sirivel ellátott tévé nagyon komoly lenne! :)

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz Geller72 #14 üzenetére

    Ööö, mindezt évek óta tudja az Apple TV, csak itthon a szolgáltatás egy (fontos) része hiányzik mögüle. Megint egy olyan koppintás, amit más már jobban megcsinált előtte. Pontosan, mint az iPhone és az iPad után az androidos kacatok. :P Az Apple TV-ben legalább ott a LAN, nem kell dühösen földhöz csapni a kütyüt, ha a szomszédok 40 routere elcseszi a sávszélességet...
    És nem, ez nem médialejátszó, mert abban se az Apple-nek, se a Google-nek nincs ráció (=pénz). Mi a jó nekik abban, ha tökéletesen viszi a letorrentezett mkv-kat, BD ISO-kat? Ki fogod kölcsönzi a filmet a boltjukból, vagy előfizetsz a nekik tejelő Netflixre/Hulira? Halálra keresik magukat a 35-99 dolláros hardveren? Lófaxt.
    Azt érdemes látni, hogy az Apple jól érezte a technológiai trendeket, és ez alapján a megfelelő időpontban (vagy talán mindig egy picit korábban is) lépett. Tehát hiába a nagy ötlet, ha nem lehet összedrótozni az elérhető technológiákból + némi saját innovációból. Elég, ha a Gorilla Glass vs. Steve Jobs sztorira gondoltok.
    Éppen ezért nehéz a mi szintünkön érezni a következő nagy(nak szánt) dobást, mert sem a teljes technológiai lehetőségeket, sem a belső fejlesztéseket nem látjuk át megfelelő szinten.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák