Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Aprósólyom #27 üzenetére

    Oké, hogy vannak, akik nem látják értelmét a szintetikus teszteknek, csak akkor mutass valami objektív mérőszámot, ami a valós használatot tükrözi, és egyértelműen, számszerűsítve összehasonlítható vele két processzor.

    Én elhiszem, hogy valós használat közben kicsit változnak az arányok, de egetverően nagy különbségek nem lesznek. Ha egy szintetikus tesztben egy adott AMD-s proci másfelszer annyi pontot szerzett, mint egy adott Inteles, akkor valós használatban sem lesz az Inteles gyorsabb, akárhogy csavarjuk a dolgokat.

    Szerk: Egyebként most hirtelen ránéztem a cinebench eredményekre, és azok is hasonló arányokat mutatnak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz Aprósólyom #57 üzenetére

    Azért ha valakinek nincsenek külön megfogalmazott igényei, akkor általánosságban adhat alapot az ilyen tesztek nézegetése, arra vonatkozólag, hogy kb hol helyezkedik el egy termék a pénzünkért a többi között.
    Persze a kérdés ennél jóval árnyaltabb (mint írtam is). Az egyszeri júzer nem fogja nézni a fejlettséget, architektúra tartósságát, stb. Csak simán nézi a számokat, felállít magában egy rangsort, bele néz a pénztárcájába és megveszi a kerethez viszonyított legjobb számokkal rendelkező opciót. Feltéve, ha valaki nem magyarázza el neki, hogy AVX2 meg Intel.... ;]
    Egyébként konkrétan most ezzel az AVX témával kapcsolatban olyan nosztalgikus érzésem van... Amikor az Amd próbált fejleszteni, más utat járni, mindenki röhögött. Most meg van egy teszt, amiben jobb az Intel, és mindjárt releváns.... :U

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák