Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz JulWCZar #77 üzenetére

    Te itt valamit nagyon félreértesz vagy technikailag nem vagy képben.
    Az ULV az nem csak down clock, hanem részben más a felépítése is az asztalihoz képest magok száma, L3 mérete, integrál GPU sebegessége, memóriavezérlő sávszélessége stb... Minden esetben az asztalit butítják lefelé. A TDP meg nem 17W, hanem 14-25 között mozog turbóval 25, hogy ki hogyan számolja a TDP-t az egy külön mese. Nem azt írtam, hogy a GHz-vel arányos a teljesítmény, hanem a fogyasztással. Ki a halál adogatja össze a GHz-ket? :F
    Az adatokat meg konkrét processzor tesztekből veszem, amik a számítási sebességet hasonlítják össze.
    Amúgy a 2.0GHz-s ULV pont a 17 és 35W határán van, és inkább a 35 felé megy, ezért is problémás az Air és minden Ultrabook melegedése

    Hol írtam, hogy nyertesnek jön ki az ARM??? Azt írtam, hogy 3éven belül eléri az asztali szintet, tényleg olyan nehéz ezt megérteni? :F

    Komolyan a HW virtualizáció kit érdekel? Egy Air szintű netezős, szövegszerkesztős gépről beszélünk, a fenének nem kell több virtuális gép, elég RAM sincs benne hozzá... (Nem te van az Air fő piaca ne magadból indulj ki és nem neked fog az Apple HW-t gyártani, hanem a lehető legnagyobb tömegnek.)
    Az utasítás készlet homlokegyenest más semmi köze a x86-hoz, nem is kell hogy legyen, nem igazán érted úgy látom a Apple hosszútávú stratégiáját, ami végül is iPaddel elkezdett.

Új hozzászólás Aktív témák