Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    "A következő hónapokban a felhasználók számos változást tapasztalhatnak majd. Például akár egyetlen applikációba terelhetik az összes bankszámlájukat"<br/>Ez már most is így van ha valaki regisztrál Curve kártyát.<br/> és nem kell smsekkel meg pinkodokkal sz@rozni csak kell egy Revolut kártya ,1db bankártyak közötti utalással ( ami magyar baknál bankkártyás vásárlásnak számit és nincs jutalékkal terhelve) át lehet a pénzt tolni Revolut kartyara és 1 db 40 forintos sms-t tud érte elszámolni max. Revolut meg sajat appban telefonra küld azonnal minden értesítést, (ingyen) bármit csinálnak a kártyával. vagy a rajta lévő összeggel. akár hetente lehet számlakivonatot kérni az eltelt idöszakrol, amit pdfben azonnal elköld mailra Percenként lehet akár letiltani ha nem találod, ha meglett feloldani, vagy megint letiltani ( otp-nél pl letiltattam a kártyám, aztán hiába lett meg egy hét mulva, a lakáásban, az már örökre kuka lett, a másikra meg várhattam 3 hetet...) Persze az előbb vázolt variációkhoz szükséges hogy legyen mobilneted ( ha bárhol szeretnéd hogy értesítsen, ha nincs , akkor m,ajd csak akkor ha wifiközelben leszel

    [ Szerkesztve ]

  • veze

    őstag

    válasz totya694 #37 üzenetére

    Ezért preferálom a Revolut kártyát. Ott egyelőre minden flottul megy, ( értesítések tájékoztatás, tarthatod devizaban a pénzt ( vagy egy részét) nem kell külön devizaszamla , meg adategyeztetés stb (ha külföldi webshopból vásárolsz kedvezőbb az átváltása bármelyik magyar banknál, paypalról nem is beszélve)) Persze ebben is benne van az hogy most minden ok, mi van ha egyszer csak nem működik. Be sem lehet menni a "fiókba" mint egy helyi banknál/takaréknál. Talán kötelezi őket az, hogy nemzetközi és ha rossz hírük terjed szerte Európában, akkor elfordulnak tőlük az ügyfeleik..És arrafelé nem belterjes uram/bátyám módra osztjuk szorozzuk vesszük a bankokat egymás közt, attól függően éppen kinek mi az érdeke, vagy kit kell kicsinálni.. És nem tartok akkora összeget ott, hogy átmeneti elérhetetlensége működésképtelensége esetén ellehetetlenítsen. és munkabér átutalást sem lehet (egyelőre) oda teljesítettni, tehát kell egy magyarországi pénzintézet,Viszont pont a napi csip csup utalások, vásárlások, kártyás tranzakciók stb gyorsan percre pontosan, azonnal követhetők, minden jön azonnal a telefonra, ingyen. nincs sms költség stb ( pl az otp-nél ha kártyára veszel valamit , lesz belőle egy zárolt összeg , ami mint konkrét tétel , mi volt ,mikor) majd csak 2 munkanap mulva lesz a számlatörténetben ( ha szombat reggel fizettél akkor majd kedden este..addig max fejben tartod mi is volt az :D )
    Ha kp-t veszek fel a banktól szintén 2 nap alatt könyvelik le és akkor küldi az sms-t hogy pénzfelvétel volt. Elvesztett kártyánál ( ha nem vetted észre és nem tiltottad le emiatt azonnal, ) akkor kb minek is értesít már ilyen későn. addigra levehetik 2x napi limitet Ja és ha a limitet változtatod azért is pénzt kérnek, minek amikor neten keresztül elvégzi az ember sajat maga, nem az ügyintéző.. és akkor ezért még felszámol sms díjat is
    Ha nem kérsz sms-t akkor nem értesülsz semmiről a számlával kapcsolatban , ha igen, akkor jó esetben 1-2 munkanap mulva, és akkor még fizethetsz is havi 1-2 ezret sms dijként, Ebből lett nekem elegem

    [ Szerkesztve ]

  • veze

    őstag

    válasz wwenigma #39 üzenetére

    nincs (szerintem, vagy ha van is azt Brüsszelben kellene érvényesíteni, :) de ez a része engem nem érdekelt mert nincs mit veszítenem, csak nyerni lehet rajta :-) , Megtakarítást , betéteket nem ezen kell gyűjteni hanem a szalmazsákban meg a kispárnában :D ) Bár ez nagyon nem tetszik a regnáló kormánynak, hogy egyre nő a lakossági készpénzállomány (mint tudjuk, azt ugye nem lehet einstandolni, ami ott van :D
    A gyakori bankjegycserék( új , pár éves bankjegyek "újra" cserélésének egyik célja pont ez, hogy feltérképezzék mennyi van otthon az embereknél . Mert beviszik kicserélni, és ezt nyilvántartják hogy mennyit cseréltek be, aztán nem hagyták ott, hanem az újat is hazavitték, na ez nem tetszik... :D
    Egyébként pont a megtakarítás, lekötés az a forma ahol nincs is szükség a napi/havi szintű egyenlegváltozások pontos és gyors (és költségmentes) figyelésére, szóval az nyugodtan lehet OBA védelem alatt lévő pénzintézetben.

    [ Szerkesztve ]

  • veze

    őstag

    otp-s mastercardnal ki lehet kapcsolni a paypasst? a netbank webes felületén nem látok ilyen lehetőséget. Az alternatív kártyák telefonos appjában bármikor ki/be kapcsolgathatom.
    Engem eleve nem kérdeztek meg hogy szeretném e, hogy paypassos legyen a kártyám, ugy adták a kártyát. És nekem erre semmi szükségem , kifejezetten károsnak tartom, hogy pin kód nélkül bárki, akinek a kezében van, fizethet vele 5000 forintig naponta 5x

Új hozzászólás Aktív témák