• totya694

őstag

Történetem a bankokkal.
    Sok évvel ez előtt a helyi falusi takaréknál csináltattam egy számlát elejében semmi gond majd egyszer csak 5 napon keresztül nem férek hozzá a netbanki szolgáltatásomhoz "Önnek nincs megfelelő jogosultsága az oldal eléréséhez" vagy valami ilyesmi szöveggel.Persze határidős fizetés lett volna,kellemetlen magyarázkodás stb.
    Bementem és akkor közölték,hogy bocsi de Őket most megvette a Takarékbank és ezért voltak a kellemetlenségek.Természetesen erről nem érkezett előzetes infó de amikor már tudtam "újra" használni a netbankot akkor már a mail is ott volt...
    Meg elkezdték sorra zárni be a falusi Takarékokat így én is megszüntettem.
    Elmentem a postára és megkérdeztem a lányokat és készségesen ajánlották a "postabank" szolgáltatását.
    Természetesen egy csomó kérdésem volt.El kellett mennem egy "nagyobb" postára ott tudtam a szerződést megkötni és csak akkor ért a meglepetés amikor a szerződés fejlécén FHB bank szerepel.Mögöttem kígyózó sor aláírtam és ennyi.Természetesen sem a 30 éve ismert helyi postás lányok sem bent a másik postán nem esett szó arról,hogy a "postabank" csak egy szolgáltatás neve!
    Majd jöttek itt is a nem várt banki átalakítási folyamat kellemetlen napjai.Először az a Takarékbank kebelezte be (természetesen itt sem volt semmi rendszer üzenet) majd ezt követte a Takarék kereskedelmi bank erről jött kivételesen levél amely a banki adategyeztetéssel volt egybe kötve.Közel 2,5 év után ami idő alatt vagy legalább 60-80 alkalommal elérhetetlen volt az oldal ennek kb. 2/3-a előre beharangozott "rendszer karbantartás" volt.Persze ment feléjük pár panaszos mail fel is hívtak jót elbeszélgettünk de értelme semmi nem volt...Adategyeztetés helyett inkább megszüntettem azt a számlám és alaposan körbe kérdeztem és végül az OTP mellett döntöttem majd ott nyitottam egy számlát.Többen is mondták kicsit drága de gondoltam ezt még bevállalom "hátha az OTP-t már nem tudják bekebelezni" és nem úgy mennek egyik banktól az adataim a másikhoz,hogy közben meg sem kérdeznek.
    Születik egy Uniós törvény amely meg kimondja,hogy csak egy harmadik fél tud a biztonságunkon segíteni akinek majd MNB adja meg a "jogosultságokat"....
    Lehet rossz csillagzat alatt születtem 50 éve és nincs szerencsém a bankokkal de azt sem hinném,hogy így kellene működnie egy országban a pénzintézeteknek mint ahogy fentebb leírtam és ahogy a napjainkban is tapasztalom...

Üdv:Attila