Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz tomazin #1 üzenetére

    Vagy a szociális szféra (most éppen Szociális Ügyekért Felelős Államtitkárság).
    Vagy a kukaholding.

    Vajon miért is tiltakozik minden épelméjű ember az ilyen zseniális döntések ellen? :F

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Amikor az állam vs. kutatóintézetek terén mélyenszántó fél soros megmondásokat olvasok a kutatóintézek kárára, és esetleg külön kérésre kisebb-nagyobb vonakodással indokokat is próbálnak felhozni, mindig azt látom, hogy általában halvány segédfogalom szintjén sincsenek tisztában a kutatóintézekkel kapcsolatban, vagy egyáltalán azzal, hogy ott milyen emberek dolgoznak. Van egy ködös kép, hogy ott vén, szenilis öregemberek rágják a gittet, minden valós eredmény nélkül. Hogy ez nem igazán fedi a valóságot, azt általában nehezen tudják elfogadni... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz adamssss #48 üzenetére

    Alapvetően mindenki utálja a változást így értem a kutatókat is, hogy kárognak. Én is azt tenném a helyükben meg tettem is az üzleti életben amikor változás volt. Aztán volt olyan is amikor egy fél év múlva már örültem mert sokkal jobb lett a helyzet mint előtte.

    Szerintem a fő probléma, hogy eddig nem igazán láttunk jó példát arra, hogy a központosítás jól sűlt el. Felhozták az MNB esetét, én annak kapcsán is hallottam negatív véleményt, de abba nem látok bele.

    Amibe beleláttam egy ideig, az a szociális szféra központosítása volt, ami nettó kreténség szintjén volt megvalósítva. Nulla infrastruktúrával megalakították a megyei központokat, majd a semmiféle szakmai kompetenciával nem bíró kinevezett barátok olyan ámokfutásba kezdtek, hogy csak na. A terveik jó részét csak azért nem tudták megvalósítani, mert egyszerűen képtelenség volt. Szakmai egyeztetés, párbeszéd nem volt.

    Itt nem a változással van a baj, azt én is támogatnám. Csak itt se látom nyomát sem annak, hogy értelmes, átgondolt és ami fontos: a résztvevőkkel megvitatott változtatásokkal állnak neki egy központosításnak.

    Ahogy már más is írta, ezzel az a legnagyobb baj valahol, hogy már nem is igazán törekednek arra, hogy fenntartsák a látszatát annak, hogy itt márpedig a résztvevők számára pozitív változás jön. Erővel áttolják a saját elképzelésüket, aztán majd lesz valami...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz adamssss #59 üzenetére

    Az MNB sztori elnézve a gazdasági mutatóinkat igen jól sült el. Ez történik amikor a fiskális és a monetáris politika egy irányba húz.

    Ehhez kellettek olyan dolgok, mint a MANYUP lenyúlás, például.
    Nem szeretnék politikai vitába fogni, de amennyire én látom az MNB esete is véleményes.

    Abban egyetértek, hogy Varga Mihály kompetenciája a minisztereink közül a legjobbak közé tartozik.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák