Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz ledgeri #14 üzenetére

    Sőt.. ha törött kijelzős új, akkor a hivatalos szerviznél is egy vagyon lehet a javítás, mert nem garis. Ami nagyrészt abból áll, hogy az áldást adó készülékkel aktiválni kell összeszerelés után. Már, ha egyáltalán nálunk van ilyen az országban... mert lehet csak jó pénzért adnak egy újat és a régi megy a darálóba.

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz ledgeri #21 üzenetére

    De az az irány, hogy "Csak eredeti alkatrész, még ha fizikailag más kompatibilis is, és csak gyári szakszervizes szerelés, akár igényeken felüli szolgáltatásként, jó pénzért, már garancia időn túl is."

    És ilyenkor szokott jönni a standard kérdés, hogy enyém ez a k*rva telefon és azt csinálok vele, amit akarok (eddig ezt hittem, hiszen teljes árat fizettem érte a kasszánál), vagy csak a gyártó kegyeskedik megengedni nekem, hogy használjam?

  • asdf_

    veterán

    válasz ledgeri #69 üzenetére

    Az a baj, hogy alapvetően szarul mentek neki ennek a töltőegységesítésnek a hivatalok. Mert nem a microusb-t kellett volna erőltetni, hanem már a legelején azt, hogy az összes fali töltőnek töltő+kábel kombinációban kell léteznie, a töltőnek pedig usb2 A kompatibilis (és ezzel máris nem zártuk ki a késpbb érkező USB3-at) aljzattal kell rendelkeznie. Ezen az 5V 2A elmegy simán, aztén később a többi okosságot meg mindenki mögérakhatja az ilyen meg ilyan quickcharge-ot, de minden töltőnek minimum 10 éve külön kábelesnek kellett volna lennie, és 5V 1A a minimum, amit le kellett volna tudni adnia. Így akkor az lenne a helyzet, hogy most tényleg elhagyhatnánk a töltőket a francba, és csak egy kábelt kellene a telefonhoz mellékelni, aminek töltő felőli vége USB2 A kompatibilis, a telefon oldai fele meg kinemszarjale. Mire egységesült a micro usb és már mindenkinek lett ilyen töltője, pont akkor váltottunk USB C-re.Hála istennek az a fajta töltőm már külön kábeles (de igaz az is, hogy mivel 18W gyosrstöltő én meg nem akarom kinyírni a telefonom -user szinten cserélhetetlen ugyebár- akksiját, a telefonba pedig luxus egy ilyenkor felpattanó ablakot beleprogramozni, hogy gyors, közepes vagy lassú töltést szeretnék, kizárólag vész esetén használom, amúgy este a monitorom USB-jéről kapja a 5V 0,5A-t, én meg pont leszarom, hogy 3 óra, míg feltölt.

Új hozzászólás Aktív témák