Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #34 üzenetére

    "te honnan láttad a cikkből, hogy a sértett suna pl. régóta használja azt a tetves laptopot?"

    "Az egész úgy kezdődött, hogy egy Floridába látogató nőnek, Marisel Garciának gondjai voltak a laptopjával, túlságosan lassúnak találta"

    Nos, ha lassúnak találom a gépet az azt is jelenti, hogy van mihez viszonyítanom, tehát tudom milyen volt, amikor még gyors volt... Ez pedig hosszabb felhasználást feltételez, ahogyan az is hogy

    "a számítógép akkumulátora sokkal rövidebb ideig bírja töltés nélkül, mint korábban'

    KORÁBBAN... :DD

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Jadro

    veterán

    válasz Morden24 #61 üzenetére

    Igen szűz vagyok. De akkor kell keresnem egy új apukát a kislányomnak :)

    Ha sötétben felvillan egy led, nézni sem kell. Perifériás látás. Hallottál már róla? Volt olyan DVD playerem aminek a ledje majd' kiégette a szemem. Se előtte, se utána nem vették észre? Könyörgöm.. Nem egy menetről beszélünk. A laptop többször lemerült, feltöltötték. 20ezer kép készült. Nem arról beszélünk hogy világított egyszer és nem vették észre. Előfordul. Másrészt a laptop ha használatban van akkor fel van hajtva a kijelző. Csak így használható a kamera is. Megkockáztatom hogy ilyenkor nagyrészt előtte ül az ember, nem az ágy mögött van. A kukkoló véletlenszerűen bekapcsolja a kamerát távolról, mivel a bekapcsolás előtt fogalma sincs arról hoyg mit csinálnak éppen. Életszerű hogy egyszer sem ül senki a laptop előtt ugye?

    Nem azt mondtam hogy hülye a csaj, csak igen fura hogy ennyi idő alatt se neki se a pasijának nem tűnt fel egyszer sem a dolog. Nem azt mondtam hogy megérdemelték és a kukkolás klassz dolog.

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    válasz Morden24 #63 üzenetére

    Nem voltak kretének, nem állítottam. Csak figyelmetlenek vagy nagyon nem törődtek a dologgal. Szinte kizártnak tartom hogy a led ennyi ideig mindig olyan helyzetben volt hogy nem láthatták. De tényleg nem ismerjük a netezési szokásaikat és valószínű hogy csak magamból kiindulva tűnik ez ennyire elképzelhetetlennek.

    Abban egyetértünk hogy a kukkoló egy gerinctlen féreg. Az ilyen megérdemelne egy 120 kilós cellatársat aki megreformálja a szexuális nézeteit.

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • DarkByte

    addikt

    válasz Morden24 #63 üzenetére

    Már én is leírtam hogy a cselekmény célját elítélem. Ennek ellenére az ürge "ügyesen" kihasználta a helyzetet arra hogy észrevétlenül feljuttassa a dolgait a laptopra. Nekem legalább is eszembe se jutna ennyire gerinctelennek lenni hogy egy vadidegen csaj gépére - még ha tetszik is az illető - ilyesmiket pakoljak fel. (Pedig szűz is vagyok. :B)

    A másik. Tegyük fel hogy a csaj nem is tudta hogy van webkamera a laptopjában. Mivel elég sok kép készült feltehetjük hogy több alkalommal is ült ez alatt az időszak a gépe előtt. Mivel a LogMeIn hálón át működött a kémkedés (gyanítom a Hamachi nevű VPN -ről van szó, ezt be lehet úgy állítani hogy induljon a Windows -al és max. csak az óra mellett látsszon) saját tapasztalatból tudom hogy kell egy kis idő mire a Hamachi betölt, feljelentkezik a hálózatra és összekapcsolódik a távoli géppel. Ekkor már a túloldalon látható hogy hopp, bekapcsolták a gépet. Az illető csak ezután aktiválhatja a videózást (feltéve hogy nem egy streaming szerver szerű valamit rakott fel a laptop -ra, mert az akkor folyamatosan ment még ha senki nem is kapcsolódott rá) Tegyük fel hogy a laptop webkamerája olyan mint az én Genius webcam -om, vagyis a led -je végig világít a boot folyamat alatt és csak a driver betöltésekor (valahol félúton az asztal és a boot logo között) alszik ki. Még ekkor is feltűnő lehet hogy mit villog az a led szabálytalanul; a laptop kézikönyvében az első oldalak egyikén tárgyalják hogy mi micsoda a gépen. (hopp, a webkamera led -je, dehát én nem is szoktam videó telefonálni ?) Édesanyám is megkérdezte már párszor hogy a DECT telefonunkon minek villog egy zöld led. Pedig őt aztán marhára nem érdeklik a technikai dolgok, mégis kíváncsi volt mire fel is teszi azt. Persze lehet hogy a csaj megpróbált utána érdeklődni hogy ez a led miért villog, mikor a karbantartás előtt ezt nem csinálta, viszont ha a szervizelős ürgét hívta, akkor tudjuk mi volt a válasz. :DDD Egy szó mint száz: manapság az embert ilyen kis "ügyes" trükkökkel csapják be, fosszák ki, vagy példánkban kihasználják. Még egy ok hogyha valamihez nem értek akkor azzal elővigyázatosnak kellene lenni. Legalább is szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák