Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    ha már ennyire msn / live messenger a téma:
    - ha fel van telepítve a flash IE változata, akkor a messengerben is flash reklámok futnak, amelyek valóban képesek felzabálni tetszőlegesen erős processzort. Erre megoldás, ha csak az alternatív böngészős flash van fenn, mert akkor valami animált kép formátumot használ a reklámokhoz (gif?).
    - wlm11 instabil bugos vacak, de kénytelenek leszünk ezt használni (vagy más gyártó alternatíváját), mert a protokolt is frissíthetik és kizárhatják a régi verziókat.
    - wlm 11 néha arra panaszkodik kép küldéskor, hogy a beszélgetőtárs régi messengert használ, ami azért vicc mert megegyező verzió van mindkét oldalon (wlm restart megoldja)
    - néha úgy mutatja, mintha be lennék jelentkezve de senki sem lát és én sem tudok írni, ezt a korábbi verziók is csinálták, valószínűleg a szervereik döglődnek ilyenkor
    - néha szimplán elszáll
    - tudtommal nem lehet kikapcsolni hogy a linkként küldött képet rögtön megosztásként betegye
    - ráerőszakolták a hotmail-es webes felületre a felhasználókat, kliensből nem lehet visszautasítani sem a spam userek jelentkezését, ahhoz be kell lépni a webes felületre ami szintén bugos, ha nem hotmailes címmel regelt account-om van

    Win7:
    - egész jól sikerült
    - a windows update bugos, ahogy korosodik a telepítés egyre gyakrabban játssza el hogy üres listát mutat az új frissítések érkezésekor... igen kézi telepítés mód, mert nem szeretem ha tudtomon kívül újraindítgatja a gépet
    - win update néha fontos frissítésként telepít drivereket, akkor is ha újabb már van fenn (ati catalyst 9.3 ha jól emlékszem)
    - win update driverek egy része bugos, egy hetet szoptam a thinkpademmel mire kiderült próbálgatással, hogy az ms féle gma driver fagyasztja, az intel oldaláról töltöttet muszáj használni... persze ezután a régebbi ms féle drivert opcionálisan felajánlja még mindig (bár az inteles után telepítve már jó azzal is, kimaradhatott valami belőle)
    - mindenből van 32bites változat a 64bites rendszeren, de windows media center-ből csak natív 64bites van... 32 bites kodekek nem használhatók így vele.
    - broadcom crystal hd problémásan működik alatta, de ez inkább a gyártó sara (dowscale-t csinál és rosszul kezeli a dvb-t adást win7 alatt)

    na megvolt a mai fika, van még mit javítani a win8 megjelenéséig

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #263 üzenetére

    messenger:
    nem tettem fel buheráló programot hozzá (a-patch vagy más), 15.4.3502.922 van fenn, gondolom frissül ha van újabb, hivatalos weblapról való. Lehet, hogy félrevezető a funkció megnevezése számomra, de az a kép fogadására vonatkozik, vagy nem? Nekem az a bajom, hogy egy sima linket beírok és betölti képmegosztásként, megnéztem webszerver logban, a képet az messenger küldi át, nem a túloldalt töltik le http linkről.

    win update:
    elég sokan szidtuk az ms-t annál a videó driver erőszakos frissítésnél... akinek automatikus frissítésen volt, az csodálkozhatott hogy miért áll vissza mindig több hónappal korábbi verzióra. Nem csak nálam, ph topicból példa [link]
    Intel gma esetén csak opcionálisan ajánlotta fel a régebbi verziót, de ati esetén többször előkerült újra a 9.7-es... csak kézi telepítés vagy az adott update telepítésének tiltása segített.

    Értem én hogy a gyáró készíti a drivert, de ezek főleg grafikus kártyáknál kifejezetten ms számára készített változatok, amiből például kiherélték az opengl támogatást (kezdetektől fogva így van).

    A wmc és broadcom problémám összefügg, 64 bites rendszeren nem lehet rávenni a wmc-t hogy használja a broadcom-ot mert 32bites a filter a 64bites driverben is (írtam nekik hibajelentést, de nem tudom reafálnak-e).

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #265 üzenetére

    "a hibajelentésekre természetesen nem fognak egyénenként reagálni"

    kellemes meglepetés volt, amikor a Sapphire support néhány levélváltás után egyedileg készített megfelelő bios verziót küldött a gyárilag rossz ventillátorszabályozással felprogramozott kártyámhoz :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák