Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nord_ #34 üzenetére

    Na ja. Nekem a full frame preferenciám főleg onnan ered, hogy mélységélesség mániás vagyok. Csípem, hogy nagyobb látószög (pl: 35mm) mellett is tudok jól játszani a mélységélességgel. Sokszor dolgozom D800 meg 5Dmk3 kaliberű vasakkal és bizony tudnám imádni ha otthon is lenne FF gépem, azt meg még inkább ha egy E-M1 vagy X-Pro 1 szerű kompakt vázban.

    Én még SLR meg TLR gépekkel kezdtem az analóg érában így gondolhatod, hogy én még inkább fotózni akarok, nem egy számítógépet nyomkodni. Nekem már az bőven elég lenne ha lenne egy minőségi FF szenzorom, normális kezelőszervekkel és persze pár fasza objektív (utcára meg modell fotóhoz).

    (#35) Ijk: Nem arról van szó, hogy ki bírja el a nagyobb felszerelést és ki nem. Egy utcai fotós eleve jobban preferálja a kisebb, jobban rejthető, nem túl feltűnő gépeket. Na meg sokszor nekem már a D7000-től is a tököm tele van, mikor olyat kell végig fotóznom/videóznom egész álló nap, amire egy MILC is elég lenne. Hát még amikor egy nagyobb FF DSLR váz lóg a nyakamban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák