Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mackósajt #79 üzenetére

    Ahham... de az szabályos volt, hogy a testület tagjainak a száma hirtelen felduzzadt a szavazás előtt és hogy, hogy nem, az új belépők nagy része MS-partner volt... azzal nincs semmi baj, csak az IBM eljárásával, ugyi?

    https://www.coreinfinity.tech

  • ddekany

    veterán

    válasz Mackósajt #79 üzenetére

    Igazából értelmes ember nem is várta, hogy ne legyen minkét fél - tradicionális emberi normák szerint értelmezve -- gusztustalan aljas stb. Nagy cégek ugye, mint mondtam.

    Amennyire látom -- és korrigáljatok ha tévedek -- itt az Sun/IBM/stb, na szóval az OO-s körül csoportosuló klikk kitalálta, hogy némi előnyt szerezhetne az MS Office-al szemben, ha az ő formátumuk nyílt és más cégek által könnyen kezelhető lenne, míg az MS Office-es formátumok ugye nem. Egyszerű technikai előny, meg hát ez kezd törvényi követelmény is lenni államigazgatásban. Tehát gyakorlatilag szabvánnyá pofozták az OpenOffice saját formátumát, miközben formálták a retorikát afelé, hogy akkor most ez lesz a nagy Közös Office Formátum of the világegyetem. Hááát azért ez elég aljas, DE legalább nekik tényleg érdekük, hogy ezt a formátumot más gyártók is minél könnyebben használni tudják. Na, MS meg gondolta, hogy anyátokat, kifogja ő ezeknek a vitoráljukból a szelet, és majd akkor ő is kitalál XML-es formátumot az ő saját termékéhez mint ezek tették, és majd ő is jól rányomja a plecsnit, hogy akkor ez szabvány meg open meg minden. Viszont (1) neki igazából nem érdeke, hogy legyen ilyen közös formátum, csak most kényszerítve van, (2) ő már így is túl erős Office területen, tehát nekem az lett volna az érdekem, hogy jó nagyot szívjon az ODF miatt, az Open Office meg erősödjön vele. Erre meg mi van... én sajnálom, hogy az IBM-ék ha akármilyen aljassággal is, de nem buktatták meg az OOXML-t most is. Mert nekem az lett volna az érdekem, mint kisembernek, hogy megbuktassák, azon meg már igazából rég túltettem magam, hogy ezek már csak ilyenek. (Mellékesen gyanítom, az OOXML már csak azzal megbuktatható lett volna, ha szakmai szemüveggel néznek rá a szavazók, nem üzleti érdekek mentén... tehát most akkor megint lesz egy formátum, amivel 2x annyit kell szívni a programozóknak mint kellene. :( )

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Mackósajt #92 üzenetére

    Hát igen, mert pptx-ben mentett ppt helyett. Értem én, hogy egyszer elavul valami és váltani kell, de ezért tényleg nem lehet a felhasználókat hibáztatni (mármint azért, hogy nem tudják hogy mit is kellene tenniük).

Új hozzászólás Aktív témák