Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #35 üzenetére

    "ez puszta rosszindulat tőled, nem tudom, hányszor kell még kinyilatkozniuk, hogy igenis nyílt és szabad és ingyenes és lófasz és úgy is marad."

    :W Hú milyen emberek vannak... MS-ék többször kinyilatkozták, és még mindig nem hiszik el! Hihetetlen! :DDD Na, részemről ki vagy röhögve.

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #41 üzenetére

    Általában nem is ez a képlet... De elég közepeset árulni, és aztán "marketingben" (ideértve vesztegetést, stb) megverni a konkurenciát.

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #46 üzenetére

    "ugye nem baj, ha ezért meg én röhöglek ki."

    De.

    "egyrészt MS-nek híresen szar a marketingje"

    Azért lettek nyilván mindent eluraló szoftveres óriáscég, mert mindig is szarul keverték a kártyát... Hát te tényleg a holdról jöttél.

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #55 üzenetére

    "örülök, hogy neked mindent szabad."

    Mindent nem, de ezt simán szabadott...

    "ha MS szóba kerül, mindenki kékhalálos meg jófranc tudja még milyen pojénokat kezd elsütögetni, nem a legjobb marketingre utal"

    Az hogy mindenki a kékhalált emlegeti annak köszönhető, hogy sokan és sokszor találkoznak vele... nincs az a csodás marketing ami ezt el tudná nyomni. De egyébként marketing alatt nem csak a kisemberek (= birka) meggyőzése értendő közel sem. Nagyobb cégek "meggyőzése" pl., hogy de ők Windows-os gépparkot akartnak, stb, stb -- ezek talán még fontosabbak is.

    Mellékesen én nem mondtam vagy tartom úgy hogy az MS termékek úgy általában szarok... csak azt mondom, hogy amikor szoftverek elérnek egy elfogadható technikai szintet, akkor onnantól kezdve a versenyben már igen kis súllyal szerepelnek a technikai jellemzők, a marketing dominál. Mellékesen a termék minőségtől függetlenül minden nagy cég utolsó, aljas, semmiféle erkölcsöt nem ismerő patologikus eset, mint személyiség. Tehát egészséges ember undorodik tőlük. MS ez alól nem kivétel, sőt. Ezek után arra hivatkozni, hogy de ez meg azt nyilatkozták... áh, emiatt még egyszer kiröhöglek, ha nem haragszol, vagy akkor is ha igen: :DDD

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #60 üzenetére

    OK, helyesbítek: Tehát egészséges ember undorodik tőlük, vagy részvényes bennük. Így már jobb? ;]

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #67 üzenetére

    Épp az a gáz, hogy még csak nem is az MS-nek dolgozol (ezt soha nem is gondoltam). Mert így azzal a bizonyos mondatoddal naiv vagy, tehát ki lettél részemről röhögve. Mi ebben az aljas... ez a legkevesebb. Na mindegy...

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #73 üzenetére

    Kész van már egyáltalán az OOXML szabvány? Tudtommal még nem, teli van még zavaros dolgokkal, hibákkal, és persze ki nem beszélt tervezési döntésekkel. Olyan ez, mint valami EU-s szerződés... kizárt, hogy egy ilyen összetett szabványt már rendesen át tudott volna rágni a szakma. Mindezek ellenére gyorsan átőröltették ISO szabványnak. Most ebben az a gáz, hogy egy hibákkal teli (benézésektől a tervezési hibákig), zavaros szabványt állati nehéz implementálni... az ilyenekkel szokott az történni, hogy a homályos foltokat a legjelentősebb implementáló "tölti ki" az implementációjával, aki itt egyértelműen az MS lesz. Tehát mint egy de facto szabványt csinálva egy ISO szabványból a saját implementációjával. Ez pedig valami akkora szívás lesz minden más szereplőnek, hogy sej, már feltéve hogy ha azt akarják, hogy úgy nézzen ki náluk a dokumentum, mint MS Word alatt, és viszont. És ugye ez lett volna az eredeti célja a szabványos dokumentum formátumnak, a hordozhatóság a szövegszerkesztők közt. Azon sem lepődnék meg, ha pár év múlva a kormányzatok beintenének, hogy akkor nekik ez a formátum nem is kell, kapja be az ISO, mert beletört mindenkinek a bicskája az MS kivételével. Ez nyilván nem lenne nagy öröm MS-nek, viszont akkor is legalább időt nyertek a formátum háborúban... még pár év amíg erősebb volt a pozíciójuk egy formátum miatt, aminek a kezelését gyakorlatilag senki nem tudta megvalósítani rendesen, pontosabban MS Word kompatibilisen, csak az MS. Nem mellékesen, ha az MS gatyába is rázza a szabványt, így lazán miután már elfogadták (ez azért olyan dúrva...), akkor is óriási lépéselőnyben lesz a több céggel szemben, hiszen fogadok ők már hamarabb tudják mi hogy lesz, hiszen gondolom a végén úgy kerül a pontosított szabványba ahogy ők már implementálták...

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Dave™ #74 üzenetére

    "OOXML nem működik jól a rivális termékekkel"

    Ja hát erről nem is beszélve, hiszen az MS a saját létező alkalmazása igényei szerit tervezte azt. Bár gondolom ODF-nél meg a Sun-nak hajlott maga felé a keze... Minden esetre inkább neki, mint a pillanatnyi vezetőnek Office alkalmazások terén. Legalábbis időben tuti hogy nagy előnyt lobbizott most össze magának az MS.

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #78 üzenetére

    "mint említettem, 2003 óta készül a formátum, csak megrágták már 4 év alatt."

    Mint mondtam, értesüléseim szerint, a szabvány még ma is meglehetősen rossz állapotban van... káosz. Akkor elképzelhető szakmailag mennyire lett átbeszélve. És egy ekkora monstrumhoz mint a OOXML a 4 év elve kevésnek tűnik, és akkor még kíváncsi lennék, hogy ebben a 4 évben mennyiben volt érdemi vitára lehetőség (mióta van egyáltalán olyan állapotban a szabvány, és mennyire volt nyitott az MS a kritikákra, ötletekre a folyamat során). De amúgy engem főleg az zavar, hogy: (a) A formátumok erőltetett átnyomása a szavazásokon ill. annak megkísérlése, az elképesztő kapkodás, mind a Sun mind az MS oldalán, a formátum szakmai minőségének rovására megy. Egyszerűen látszik ez egészen, hogy csak egymás üzleti furkálása a lényeg, és senkit nem nagyon érdekel, hogy a majdani Közös Formátum szakmailag jó legyen, jó kompromisszumokat tartalmazzon. (b) Az MS ráadásul elve ellenérdekelt egy nyílt, mások által esélyesen megvalósítható formátum létezésében. Innentől kezdve erősen gyanítható, hogy megpróbálja ezt az egész Közös Formátum dolgot elszabotálni, de minimum késleltetni mindenféle zavarkeltésekkel.

  • ddekany

    veterán

    válasz bambano #84 üzenetére

    Ugyan hagyjuk már az ilyen álszent jaj-de-demokratikusak-vagyunk dumákat... nyilvánvalóan naiv vagy ostoba megnyilvánulásokat nem probléma kiröhögni. Ne ezen szenvedjünk már. Amúgy a téma kapcsán lásd fentebb.

  • ddekany

    veterán

    válasz Mackósajt #79 üzenetére

    Igazából értelmes ember nem is várta, hogy ne legyen minkét fél - tradicionális emberi normák szerint értelmezve -- gusztustalan aljas stb. Nagy cégek ugye, mint mondtam.

    Amennyire látom -- és korrigáljatok ha tévedek -- itt az Sun/IBM/stb, na szóval az OO-s körül csoportosuló klikk kitalálta, hogy némi előnyt szerezhetne az MS Office-al szemben, ha az ő formátumuk nyílt és más cégek által könnyen kezelhető lenne, míg az MS Office-es formátumok ugye nem. Egyszerű technikai előny, meg hát ez kezd törvényi követelmény is lenni államigazgatásban. Tehát gyakorlatilag szabvánnyá pofozták az OpenOffice saját formátumát, miközben formálták a retorikát afelé, hogy akkor most ez lesz a nagy Közös Office Formátum of the világegyetem. Hááát azért ez elég aljas, DE legalább nekik tényleg érdekük, hogy ezt a formátumot más gyártók is minél könnyebben használni tudják. Na, MS meg gondolta, hogy anyátokat, kifogja ő ezeknek a vitoráljukból a szelet, és majd akkor ő is kitalál XML-es formátumot az ő saját termékéhez mint ezek tették, és majd ő is jól rányomja a plecsnit, hogy akkor ez szabvány meg open meg minden. Viszont (1) neki igazából nem érdeke, hogy legyen ilyen közös formátum, csak most kényszerítve van, (2) ő már így is túl erős Office területen, tehát nekem az lett volna az érdekem, hogy jó nagyot szívjon az ODF miatt, az Open Office meg erősödjön vele. Erre meg mi van... én sajnálom, hogy az IBM-ék ha akármilyen aljassággal is, de nem buktatták meg az OOXML-t most is. Mert nekem az lett volna az érdekem, mint kisembernek, hogy megbuktassák, azon meg már igazából rég túltettem magam, hogy ezek már csak ilyenek. (Mellékesen gyanítom, az OOXML már csak azzal megbuktatható lett volna, ha szakmai szemüveggel néznek rá a szavazók, nem üzleti érdekek mentén... tehát most akkor megint lesz egy formátum, amivel 2x annyit kell szívni a programozóknak mint kellene. :( )

  • ddekany

    veterán

    válasz dabadab #88 üzenetére

    Igen, és ez nekem azzal cseng össze, amit (1)-ben mondtam, hogy a MS-nek nem érdeke, hogy legyen mások által reális befektetéssel támogatható közös formátum, míg az Open Office-s klikknek ez érdeke volt. Az, hogy az MS saját terméke sem kompatibilis az OOXML-el, még... hát a fentiek értelmében ez nem is biztos hogy annyira nagyon érdekli őket, másrészt, valószínűleg nekik (és csakis nekik) nem lenne nagy befektetés kompatibilissá tenni az MS Office-t vele. De vajon arra van reális esély, hogy rosszul egyensúlyozik az MS, azaz túlzásba viszi a szenyózást/bénázást, és így ahelyett hogy elszabotálná/megnehezíteni a Közös Office Formátum törekvést, egyszerűen a gyakorlatban elutasítja az ipar a formátumát és az ODF-et választja? Elvégre, még csak annyi történt, hogy lett még egy nyitott office formátum szabvány, azt nem hirdették ki, hogy melyik lesz a nyerő...

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Dave™ #90 üzenetére

    "Ez azért esélytelen, mert gyakorlatilag MS Office-t használnak mindenhol, és abba mentenek, amit az felajánl"

    Én sem tartok valószínűnek amúgy... túl sok az MS Office mindenhol, na meg túl sok pénze is van az MS-nek. De ilyen alapon az sem lenne baj az MS-nek, ha nekik nincs nyitott formátumuk, csak az Open Office-nek. Azaz, arra utaltam az előző hozzászólásomban, hogy HA az ipar egységesen beint annak a formátumnak (mert túl nagy szívás nekik műszaki okokból), akkor az olyasmi, mintha csak az ODF lenne. Ez utóbbi szituáció (hogy csak ODF-van mint alkalmazások közt hordozható formátum) viszont bizonyosan veszélyes lenne az MS Office részesedésére, annak mostani elterjedtsége ellenére, hiszen nem véletlen, hogy ennyire kapálódzik ez ellen a szituáció ellen az MS, hogy OOXML-ezik... Na, ez volt a logika.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák