Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #12 üzenetére

    Nem a halottak száma az érdekes, hanem ha a fertőzés mértéke ismét exponenciális pályára áll, akkor az egészségügyi ellátórendszer a teljesítőképessége határára kerülhet és ezt csak úgy lehet elkerülni, ha korlátozásokkal fogják vissza a vírus terjedését.
    Negyedik hullám biztosan lesz, sőt idővel lesz huszadik hullám is, ahogyan az influenza is minden évben visszatér (elég sok halálos áldozattal amúgy). A kérdés az, hogy az átoltottság mértéke elegendő-e és a mutációk nagyobb ellenálló képessége nem nő-e annyival a vakcinákkal szemben, hogy az újabb kitöréshez vezessen.

    A politikai sárdobálás egyébként sokkal inkább a szigorítást erősíti, azaz ha meghal egy tanár, (aki csak azért sem oltatta be magát, de nyaralni azért elment), akkor mindenki azzal fog kampányolni, hogy azonnal zárják be az iskolákat akkor is, ha járványügyi szempontból semmivel sem járnánk vele jobban, de legalább jó nagy károkat okoz a gazdaságban.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #19 üzenetére

    Először is folyamatosan monitorozzák nem csak az aktív esetszámokat, de a szennyvíz mintákat is, így lehet tudni, hogy exponenciálisan növekedik-e vagy sem.

    Az ingerküszöb meg nem azon múlik, hogy sokan halnak-e meg vagy kevesen, hanem hogy mekkora a kórházak leterheltsége. Ha azt tapasztalják, hogy egyik hétről a másikra megtelik a covid osztályok 10%-a, akkor már tudják, hogy korlátozni kell, mert onnantól számítva 2 hét - 1 hónap, mire érződik a hatása. Ez alatt ugyan drasztikusan nőni fog az esetszám, de még nem éri el az egészségügy leterheltsége a kritikus szintet, utána viszont a korlátozásoknak köszönhetően már stagnálni fog az esetszám, így nem omlik össze az egészségügy.
    Az olaszoknál, spanyoloknál és a briteknél pont az volt a gond, hogy az ellátórendszerük nem bírta a nyomást, mert nem zártak időben.

    Hogy egyébként Mari néni élhetett volna még 15 évet, ha már mától mindenkinek kötelezővé tennék a maszk használatot és bezárnák a szórakozóhelyeket, az sehol se foglalkoztatja a hatóságokat, mert nem az a cél, hogy minden egyes ember állami segítséggel élje túl a járványt, hanem hogy a betegszám ne haladja meg a még kezelhető szintet.

    Sokan azt nem értik a járványügyi intézkedéseknél, hogy nem egyéni sorsokban, hanem statisztikákban kell ilyenkor gondolkodni.
    Minek maszkot felvenni, ha csak beugrok egy sörért? Majd visszatartom a levegőt...
    És lehet, hogy az esetek többségében így is van, csak a nagy számok szintjén ha kötelező a maszk, akkor 25%-al csökken a fertőzés üteme függetlenül attól, hogy konkrétan Gipsz Jakabnál számított-e a maszk viselés vagy sem.

    "Az egyetlen pozitiv hatas az lesz, hogy tobb oltatlan szerez vedettseget a betegseg alltal, csak sajnos egy reszuk nem eli tul, vagy szerez maradando egeszsegkarosodast."

    Mivel ma már csakis az egyénen múlik, hogy be van-e oltva, így ez egyéni felelősség kérdése. Ha valaki jobban bízik a vírustagadó facebook csoportokban az orvostudománynál, annál majd az evolúciós szűrő eldönti, hogy alkalmas-e a túlélésre.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #22 üzenetére

    Politikai természetű hitvitába nincs értelme belemenni, én a járványkezelés mikéntjéről beszéltem, ami független az államformától vagy a kormányzat politikai beállítottságától.
    Egy járványt csak statisztikai alapon lehet kezelni, mivel a terjedés mértéke a tömeg és nem az egyén viselkedésén múlik.

Új hozzászólás Aktív témák