Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Anonymus23 #4276 üzenetére

    Szia!

    Most átolvasva, valóban picit kifejthettem volna a dolgot. Illetve azóta a bash csomag is változott, ami már nem oldja meg a PATH problémát, így mindenképp a második módszerhez kell folyamodni, tehát ezt a parancsot kell kiadni SSH-n:

    cat > /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh << 'EOF'
    export PATH="/ffp/sbin:/ffp/bin:/usr/sbin:/sbin:/usr/bin:/bin"
    EOF; chmod a+x /ffp/etc/profile.d/pathfix.sh

    Majd ki kell lépni SSH-ról és újra belépni, hogy érvénybe lépjen a módosítás, vagy a source parancsot kell használni (vagy ez esetben kézzel is le lehetne futtatni).

    A PATH egyébként egy környezeti változó, aki használt Windowsban cmd-t, vagy Mac-et, vagy Linuxot, az tudja mi ez. Egyszerűen úgy tudnám talán összefoglalni, hogy az itt felsorolt mappákban keres futtatandók után.

    És, hogy ez a profil, amit a parancs létrehoz hogyan működik?

    Nos, ha létrehozol a /ffp/etc/profile.d/ mappában mondjuk egy shell szkriptet és adsz rá futtatási jogot, akkor az minden terminálos bejelentkezéskor le fog futni. Tehát amikor belépsz SSH-n a nasra, akkor ezek a szkriptek lefutnak és jelen esetben picit módosítanak a PATH-on, hogy a nas ne a nas beépített wget binárisát (ami régi, buta és bugos), hanem az FFp féle wget-et használja.

    Köszönöm a visszajelzést, majd picit korrigálok a leíráson és remélem mostmár nem homályos annyira a dolog. Ha még is, kérdezz bátran! :D

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák