Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz tildy #39 üzenetére

    Nem akartam kioktató lenni, elnézést, ha így élted meg. Ami a villogót illeti, lehet, hogy nem egyről beszélünk? :) Én a határozott, erős fényű LED lámpára gondoltam, ami villogni és folyamatosan világítani is tud. Elhiszem, hogy vannak elég gyenge fényerejű lámpák, de hidd, el, amire én gondoltam, azt észrevennéd, akár villog, akár folyamatosan világít (pl. [link])

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

  • biker

    nagyúr

    válasz tildy #39 üzenetére

    háát, nem tudom, te eddig milyen led lámpákat láttál, de a normálisban 7000-10000mCd LED van, 3 db minimum, amik 15fokban sugároznak.
    egy jó kryptonos izzó meg 40-50fokban sugároz 1000-2000mCd-val.
    kiszámoljuk a megvilágítást mondjuk 50m-re mikor szembejön? vagy elhisszük komplett levezetés nélkül is?

    ehhez nem kell villamosmérnöknek lennem, elég egy síma villanyszerelői képesítés, hogy belássam, a led nyert.

    arról meg lehet, csak te hiszed, hogy a konstans fény a jó, sajnos az emberi agy 99.99999%-ban a változást érzékeli, és így a villogó, pulzáló bármilyen effekt a figyelemfelkeltő, nem a hosszú jel, ezért a jelző fények és hangok szaggatott, villogó volta.
    egy folyamatos hangot, fényt megszokik a fül/szem pár másodperc alatt, míg a villogó folyamatosan ingerli.
    ez van, akár elhiszed, akár nem.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák