Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Andie #29 üzenetére

    Nos, engem egyáltalán nem zavar a dolog, nyugodtan beszélhetünk erről is, végülis kapcsolódik az álmokhoz :U

    Ez a versikéhez kötős dolog.. és tényleg működik, nem kell sok hozzá. Végigolvastam amit írtál és még most is tudom hogy a meggyfához az alma kötődik, ahhoz meg a sárgarigó. Nagyon veszélyes. És végülis az az érdekes hogy ez vizuális élmény, akkor is ha nem is láttam, mivel el tudtam képzelni hogyan nézne ki a jelenet. Csak sajna kár hogy ezt nem lehet mindenre felhasználni. Megnézem hogy valaki egy analízis tételt hogyan köt össze mondjuk a Linkin Park egyik zenéjének szövegével :DD

    Az álmokkal kapcsolatban: jómagam mostanság lettem az a típus, hogy nem álmodok. Egész pontosan, ez úgy van ahogyan írtad: álmodok csak nem emlékszem rá. Gyakran egy hónapig, viszont ha egyszer úgy ébredek hogy álmodtam, akkor arra kristály tisztán emlékszem. Ezzel szemben a másik albérletes haverom olyan mint a barátnőd.. képes félórákat mesélni arról hogy zombikat vadászgatott, újratöltötte a fegyvert, látott egy szobát, befutott oda, felpattant egy űrhajóra.. stb. Szóval tényleg érdekes a dolog. Leginkább az érdekelne, hogy mi váltja ki egy történet kezdetét? Miért pont azt álmodom? Mert hogy utánna miért álmodok arról folyamatosan egy egész órának tűnő eseményt azt el tudom képzelni: a téma adott, a többit mintha kitalálnám születik (úgy mintha az agyam lenne a mesélő és az akaratomon kívül szőné a történetet, én meg vagyok a főszereplő) Érdekes dolog lenne, ha valahogyan lehetne irányítani amit álmodok. Olyasmire gondolok hogy például alvás előtt erősen megnézek egy képet és akkor én ott akarom az álmomat folytatni. Nameg lehet hogy csak egy órát aludtál ténylegesen, de az álom mintha egy fél napot felölelt volna. Hogyan lehetséges ez?

    A másik dolog, hogy vannak visszatérő álmok.. Eddig talán 2-re vagy 3-ra emlékszem. Van olyan amit ugyanattól a ponttól kezdve álmodok tovább ahol nagyjából vége lett, van olyan ami mintha totál újraindulna. Ezek is nagyon érdekesek, hogy miért pont csak azokat álmodom újból. Ezen felül volt már néhány olyan álmom, amiben rádöbbentem hogy az ténylegesen egy álom és nem vagyok ébren, és elkezdtem kihasználni. Pl. tudok repkedni úgy mint Neo.. és müködött :DDD Erre tisztán emlékszem. Virtuális valóságnak elég jó :D És ilyenről haverom is mesélt. Szóval ha rosszat álmodtok akkor találjatok ki valamit. :)

    Az álmokkal kapcsolatban van még egy érdekes dolog. Vannak nagy ritkán olyan deja vu érzéseim mint pl. megyek az utcán és hogy pont ebben a helyzetben mintha már jártam volna korábban ezen az utcán. Pont így álltak az autók, pont ilyen volt az időjárás, pont most váltott a lámpa zöldre. Mintha álmodtam volna. Tudom hogy erre van egy olyanfajta tudományos magyarázat hogy ezek csak megérzések, de ezt hogyan tudják bizonyítani?

    [Szerkesztve]

  • DarkByte

    addikt

    válasz Andie #29 üzenetére

    Na még egy dolog eszembe juttott amit a #30 hozzászólásomból kihagytam. Szóval van valami olyasmi, hogy a nők sokkal könnyebben tudnak több dolgot egyszerre csinálni, mint a férfiak. Viszont valami olyasmit is tudok hogy a férfiak viszont egy dologra jobban tudnak koncentrálni mint a nők. Javítsatok ki ha rosszul tudnám..

  • Vamp

    senior tag

    válasz Andie #29 üzenetére

    Huh, lássuk csak. Szerintem olyan dolgot, amit meg lehet tanulni, az agy képes hogy úgy fogalmazzak csökkentett módban is teljes valójában kezelni (passziánsz), mégpedig azért, mert más agyterülethez tartozik, mint egy esetleges másik cselekvés.


    Próbáljatok meg pl. dobolni. Mikor 4 éve elkezdtem, olyan mozdulatokat kellett megtanuljak, amelyek az átlagember sosem használ élete során (pl. üss négyet jobbkézzel a kísérőre (legyen mondjuk a lábcin), közben minden elsőre nyomj egyet jobb lábbal a pedálon, minden 3-adikra egyet a bal kezeddel üss a pergőre, végül minden 2*4edikre engedd fel a lábcint, amit a jobbkezeddel megütsz; ez az egyik legalapabb kíséret:D, bonyolultnak hangzik, mégis viszonlag hamar elsajátítható). Ez így még viszonylag megy is. Próbáljunk meg azonban dobolás közben beszélgetni valakivel... Nem fog menni, mert túl sok ''erőforrást'' vesz el, valamint a beszédnek is sajátos ritmusa van, ami nem feltétlen vág egybe az épp játszottal, tehát komoly kavar születik.
    Érdekes azonban, dobolás közben komplex dolgokról is képes vagyok gondolkozni, az valamiért kevésbé vonja el a figyelmemet, talán mert az előbbi cselekvés már mélyebben rögzült.

    Valami hasonló lehet a pasziánsszal is, egy idő után szinte reflex-szerűen rakosgatjuk a lapokat.

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz Andie #29 üzenetére

    "Utolsó témám: A többszálas agyi tevékenység"

    A bal és jobb agyféltekét idegrostok nyalábja köti össze, amit „corpus callosum”-nak nevezünk. Ez a rostköteg teszi lehetővé, hogy az agy egyik fele a másikkal kommunikáljon, azaz megteremti az információcsere lehetőségét.

    A férfi agya specializált, rekeszekre osztott. A férfi agyának olyan a felépítése, hogy egyszerre egy meghatározott célorientált feladatra képes összpontosítani.
    A nő agya több feladat egyidejű ellátására alkalmas. Egyszerre több, merőben különböző dolgot tud csinálni, az agya soha nincs üresjáratban, mindig aktív. Képes egyszerre telefonálni, egy új receptet kipróbálni, miközben a tévét nézi. Egyszerre vezet, festi ki magát, hallgatja a rádiót és beszél kihangosított mobiltelefonon. De ha egy férfi épp főz és az ember hozzá szól, elfutja a pulykaméreg, mert nem tudja egyszerre nézni a recept utasításait és odafigyelni arra is, amit éppen mondunk. Ha egy férfi borotválkozik és szólunk hozzá, biztos megvágja magát.

    Mivel a nők agyuk mindkét féltekéjét használják, sokuknak nehezére esik a jobb kezüket a baltól megkülönböztetni. A nők mintegy 50%-a képtelen azonnal rávágni, melyik melyik, s előbb egy azonosításra szolgáló gyűrűt vagy szeplőt keresnek pillantásukkal. A férfi, aki vagy csak jobb vagy csak bal agyféltekéjét használja, sokkal gyorsabban különbözteti meg a jobbat a baltól.

    forrás: Ebből a könyvből, ajánlott olvasmány

Új hozzászólás Aktív témák