Új hozzászólás Aktív témák

  • Vamp

    senior tag

    válasz Andie #29 üzenetére

    Huh, lássuk csak. Szerintem olyan dolgot, amit meg lehet tanulni, az agy képes hogy úgy fogalmazzak csökkentett módban is teljes valójában kezelni (passziánsz), mégpedig azért, mert más agyterülethez tartozik, mint egy esetleges másik cselekvés.


    Próbáljatok meg pl. dobolni. Mikor 4 éve elkezdtem, olyan mozdulatokat kellett megtanuljak, amelyek az átlagember sosem használ élete során (pl. üss négyet jobbkézzel a kísérőre (legyen mondjuk a lábcin), közben minden elsőre nyomj egyet jobb lábbal a pedálon, minden 3-adikra egyet a bal kezeddel üss a pergőre, végül minden 2*4edikre engedd fel a lábcint, amit a jobbkezeddel megütsz; ez az egyik legalapabb kíséret:D, bonyolultnak hangzik, mégis viszonlag hamar elsajátítható). Ez így még viszonylag megy is. Próbáljunk meg azonban dobolás közben beszélgetni valakivel... Nem fog menni, mert túl sok ''erőforrást'' vesz el, valamint a beszédnek is sajátos ritmusa van, ami nem feltétlen vág egybe az épp játszottal, tehát komoly kavar születik.
    Érdekes azonban, dobolás közben komplex dolgokról is képes vagyok gondolkozni, az valamiért kevésbé vonja el a figyelmemet, talán mert az előbbi cselekvés már mélyebben rögzült.

    Valami hasonló lehet a pasziánsszal is, egy idő után szinte reflex-szerűen rakosgatjuk a lapokat.

Új hozzászólás Aktív témák