Új hozzászólás Aktív témák

  • Landsmann

    addikt

    Az agy valóban csodálatos szerv, tele rejtélyekkel. Némi adalékkal tudok szolgálni saját tapasztalatból. Előljáróban annyit, hogy egyébként jó alvó vagyok. Ha lefekszek, 1-2 perc alatt el is alszok.De azért vannak kivételek. Természetesen, ha van valamilyen gond, (munkahelyi, családi vagy egyéb problémák) akkor nehezebben tud az ember elaludni, hiszen állandóan ezen jár az agya.
    Az elalváshoz valóban jó a monoton hang. DE azért ez is egyénenként változik. Van aki a teljes csendben tud elaludni, más zenét hallgat, vagy tv-t néz. Részemről inkább a csendes módszert, vagy a tv-t választom. Egy időben a bekapcsolt rádioóra aludtam el. A rádió 1 óra múlva kikapcsolt, én addigra javában aludtam. Aztán ezt a módszert elvetettem, pedig éveken keresztül alkalmaztam. Az ok az volt, hogy mindaddig, míg zene szólét, semmi gond nem volt. Hanem ahogy beszéd szakította meg a zenét, felébredtem.
    Az esetenkénti délutáni szunyókálások is könnyen mentek tv nézés közben, főleg ha érdektelen volt a műsor. Mindez éveken keresztül ment így, minden a legnagyobb rendben. Mindaddig, míg valami nem történt. Ez a valami egy rosszullét volt. Volt korábban is olyan. Erős szédülés, hányinger, verejtékezés, kézremegés, fejfájás, melegség érzés, álmosság. Szédülés, hányingeren és álmosságon kívül a többi tünet fél, egy órán belül elmúltak. A szédülés elég intenzíven 3-5 óra hosszáig tartott, de tulajdonképpen ahhoz, hogy minden rendbe legyen, kellett 2-3 hét. Éppen ebben az időben egy műtét előtti kivizsgálás során felvetődött ez a rosszullét, ami évente 3-4 alkalommal előjött. Természetesen újabb vizsgálatok műtét előtt. Lényeg az, kiderült vertebrobasilaris syndromam van, ami tulajdonképpen agyio keringési zavart jelent. Emiatt lett agyi infarktus két helyen az agyban. Ez az utolsó rosszulétkor keletkezhetett, mert azután jelentkeztek olyan dolgok, amik azelőtt nem voltak.
    Ezek a változások az alvásra is kihatással lettek. Érdekes módon az éjszakai alvásokkal tulajdonképpen semmi gond nem volt ez után sem. Minden maradt a régi kerékvágásban, egy apró mozzanattól eltekintve. Maga az alvás rendben volt, de ha felébredtem valamire, tehát nem csak úgy magamtól ébredtem fel, akkor keleltt egy kis idő, mire összeszedtem mgam. Egyszerűen nem tudtam hol vagyok, mi történt. Viszont a nappali elalvások már drámaian másképp néztek ki. Hozzáteszem, akkoriban sokszor tört rám az álmosság. Mivel a műtét után úgyis táppénzen voltam, aludhattam nappal is. (a műtét nem az aggyal volt kapcsolatos)
    Tv halkan szólt, én elaludtam rajta. Szinte minden kis halk változásra valósággal felriadtam. De olyan apróságokra, hogy mondjuk megy a film, majd reklám megszakítja. Erre a változásra, vagy arra, mikor zene után beszéd következett, vagy egy hangosabb autó elment a ház előtt, mindenre felriadtam. Ilyenkor is nagyon nehezen szedtem össze magam, mire minden kitisztult. Heves szívdobogás, kézremegés vett elő. Óránként akár többször is előfordult. Na, az ilyen ébredések maga a pokol volt. Ezekben mindig volt valami rossz érzés, amit egyszerűen képtelen voltam megfogalmazni. Hiába volt halk a hangváltozás, olyan felriadás volt az eredménye, mintha egy puskát durrantotak volna el mellettem.
    Borzasztó érzések voltak a nem természetes ébredések.
    Egy hibáésan működő agy tud furcsa dolgokat produkálni. Nem csak alvás közben, hanem éber állapotban is. Van tapasztalatom.

    Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák