Keresés

Aktív témák

  • CounterBoci

    senior tag

    Egy történet a kis falunkból:
    Régebben jól ment a mezőgazdaság itt is, működött a TSZ, a lényeg h volt.
    Folyamatos probléma volt, hogy a kisebbségiek lopják a terményt. Mikor besokallt mindenki, a polgármesterünk adott nekik földet, meg vetőmagot. Csak művelniük kellett volna. Ehelyett ellepte a gaz. Folytatódott a könnyebb zsákmányszerzés. Jóindulattal állt hozzájuk és mit kapott?
    Szociológiában jártas ki tudná fejteni hogy mi lehet ennek az oka? Mert ahogy itt mondják primitív egyszerű emberben mint például én is, csak a gyűlület ébred. De észérvekkel meg lehet engem győzni.
    Általános iskolában folyamatosan bántottak az említett népcsoporthoz tartozók. Hozzáteszem csendes gyerek voltam. Modjuk akkor még a tanárok úgy álltak a dolgokhoz, hogy mikor teljesen elszakadt a cérna egyiküket megrugostam, a tanár meg azt mondta neki mikor ment panaszkodni hogy jól tette :)
    Mindig oda jutok, hogy hátrányos helyzetűek, segítsük őket hogy felzárkózzanak. De visszaélnek vele, és mikor azt mondják, hogy csak egyel legyünk többen mint ti, kinyírunk mindannyiótokat. Erre mit lehet, mondani?
    Szerintem ha a jó szándék nem vezet sikerhez, akkor drasztikusabban kellene fellépni. Mert csak röhögnek rajtunk, hogy a marhák, eltartanak minket, és jó képet is kell hozzá vágniuk, mert annyi eszük van, hogy maguk ellen alkotnak törvényeket.

    [Szerkesztve]

  • CounterBoci

    senior tag

    Hadd mondjak egy picike pozitívumot is.
    Nálunk is nagy számban vannak, de sokan dolgoznak, nem büdös a közmunka sem nekik. Persze a dolgozók aránya messze nem elég magas, de már jónak mondható. Köszönhető ez mondjuk erőskezű polgármesterünknek is. Mindezek a #90-ben írottak után történtek, a mezőgazdaság leáldozása után.
    Ugyanis Mátra vidéki település lévén jópár vállalkozó van akik erdei munkával foglalkoznak, fakitermelés, erdőtelepítések, tisztítások stb, akik foglalkoztatnak cigányokat is, amennyiben becsületesen dolgoznak. Apám is vállalkozó, neki is van cigány munkása már jópár éve, és meg van vele elégedve.
    Ahogy én látom, ha nincs előttük negatív példa, képesek fejlődeni, de amint közéjük kezül akár csak egy balhés bűnöző fajta is, mind olyanná válik. Míg a magyar kiközösítené az ilyet nagy valószínűséggel.

    Elgondolkodtató példa: apám cigány munkása erdőn sarangol (fát rakodik), nála megkeres 80-90k között. Az ő testvére a két gyerekére hivatkozva kéri a segélyt. A testvére férje guberál, abból is összejöhet egy kevés. Az anyja szintén kéri a segélyt, ha már adják, miért ne. Össze lehet adni. Nemrég vett házimozi-rendszert. A putriba. De olvasni nem tud. Vezetékek színei alapján majdcsak összerakja :DDD

    továbbá egy feladvány: hogyan váltassunk ki egy írni, olvasni nem tudó egyénnel alkalmi munkavállalói könyvet? Mert ugye kötelező.

    [Szerkesztve]

Aktív témák