Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Jó sztori, velem is sokszor előfordult hasonló.
    Anno olyan családi házban laktam, hogy az egész alsó szint műhely, illetve kazánház volt, a lakrész a felső szinten helyezkedett el. Elég sokszor előfordult, hogy én is otthonhagytam a kulcsaimat, és amikor hazamentem, éppen nem volt otthon senki. A kertkaput egyrészt ki lehetett nyitni az alsó retesz felhúzásával, másrészt a kerítésen át tudtam ugrani...:) Viszont a házba bejutni nem volt egyszerű. Az emeletre vezetett egy külső lépcső, de annak a végén egy zárt bejárati ajtó volt, 2 db komoly zárral ellátva. Az összes földszinti ablakon rács volt, az alsó szintre egyetlen bejárat vezetett (egy kétszárnyú garázsajtó), ami viszont általában sosem volt bezárva (elég nyugis környékről volt szó). Kívül nem volt rajta kilincs, csak a normál zárnyelv fogta. Először egy sima csavarhúzóval is kinyitható volt (a zárnyelv kívülről is látható volt, egy kis aláfeszítéssel kiugrott), de aztán egy takaróléc lett felszerelve, így ez a megoldás nem játszott. Az egyik ablak ellenben tavasztól őszig nyitva volt (belső csapról ment a kerti slag, és ott volt kivezetve), de rács védte. Viszont a rácson elég sokáig átfértem...:D A későbbiek folyamán az egyik, közelben lakó barátom mászott be (ő vékonyabb volt nálam)...:DD
    Egyszer pedig, amikor éjjel értem haza kulcs nélkül, kb. 1 órás szenvedéssel a két kis kezemmel (!!!) leszereltem a 4 db 10-es anyát, ami a rácsot fogta (hálistennek nem voltak nagyon meghúzva), és úgy másztam be...:)

    [Szerkesztve]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák