Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vamp #40 üzenetére

    Azért, mert szerintem két módon lehetsz ma sikeres:
    1. rommá tanultad az agyad és alkalmazottként képes vagy beállni a sorba és menetelni előre meg felfelé a ranglétrán
    2. olyan képességekkel születtél, amelyek alkalmassá tesznek arra, hogy saját vállalatot alakíts, azt sikeresen vezesd és gazdaggá tedd magad. Ez utóbbihoz olyan képességek kellenek (üzleti érzék, emberismeret, megfelelő kockázatok vállalásának hajlandósága), amelyeket, szerintem (ismétlem: SZERINTEM) nem nagyon lehet tanulni. Valamennyit lehet fejleszteni ezeken a képességeken, de alapvetően szerintem ezekre születni kell. Adjátok nekem Csányi emberismeretét, 5 év múlva én leszek az OTP vezére.

    Ahhoz tehetség kell, hogy bejuss egy vállalathoz és eladd a céged teljesítményét, termékét. Ez sokakból hiányzik.

    Az alkalmazotti státusz nagy hátránya, hogy minél nagyobb cégnél vagy, annál kevésbé érdekli őket, hogy milyen ötleteid vannak, annál inkább arra hajtanak, hogy minél pontosabban teljesítsd a leírt szabályokat. Egy nagy multi, aki idejön, az hoz két teherautónyi doksit, hogy nála külföldön 30 év alatt ilyen szintre csiszolták ki a céges működés részleteit, fordítsd le magyarra és hajtsd végre az utolsó vesszőig. Mindennek oka van, minden mindennel összefügg, de sose fogsz rájönni, hogy a teljes egész miért úgy áll össze. A leírtaktól való eltérés a legnagyobb bűn, amit el tudsz egy multinál követni. Nem kell nekik a primadonna, a kórust akarják.

    A tananyag pedig több szakon is rossz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák