Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dragonfx

    veterán

    válasz tildy #22 üzenetére

    szerintem nem, ha akarom nem iszok 1 hónapig még 1doboz sört se, ha akarok iszok minden nap.Az a különbség én és az alkesz között hogy aki alkesz nem tudja megállni nem hogy 1 hónapig 1 napig se. :R

    "Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

  • divot

    veterán

    válasz tildy #24 üzenetére

    Tildyke, ismét csak magaddal foglalkozol. Bármi is legyen a téma, te annyit látsz belőle, hogy te így, meg te úgy.
    Felhívnám a figyelmedet, hogy itten kb. egymillió emberről van szó, ha az én hozzászólásomban érintett tömeget vesszük, akkor meg az ország kétharmadáról. Ehhez képest sikerült megint annyit meglátni mindebből, hogy mivel te nem iszol bort, így te nem is akarod tudni, hogy mihez milyen bort kéne inni.

  • divot

    veterán

    válasz tildy #37 üzenetére

    Látod-látod, mennyire nem tudsz elvonatkoztatni az énközpontú világképedtől. Az én műkedvelőségem ékes példája a magyarság e téren mutatkozó hiányosságainak - néhánnyal ezelőtt leírtam, hogy miért. Szégyen, hogy nekem egy történelmi borvidéken senki nem mutatta, tanította meg, hogy milyen a jó bor, és hogy mit jelent a kulturált borfogasztás. Vagyis - álltásoddal ellentétben - nem lenézem a probléma résztvevőit, hanem megértem a problémát.

  • Vamp

    senior tag

    válasz tildy #41 üzenetére

    Szerintem az általános hülyeség mint olyan, egy oltári nagy baromság. Az alapfeltételezés jó is lenne (azaz valamilyen szintű plusz tudás a világról), a baj azzal van, hogy egyes emberek állandóan visszaélnek ezzel a bizonyos töblettel.
    A művelődéstörténet tanárom állandóan azzal jött, hogy micsoda bunkók vagyunk, mert nem ismerjük ezt meg ezt az alkotást, meg hogy semmire sem visszük. Erre egyszer úgy reagáltunk, hogy igen, semmire sem visszük, így beiratkozunk majd művelődéstörténet tanárnak :D. No comment.
    El kellene fogadni, hogy minden ember másban jó, hogy mindenki valamiben jobb mint egy másik valaki. Attól még élhet kultúrált, konszolidált életet, hogy nem ismer pár festményt, épületet, zeneszerzőt, vagy esetünkben italt. Szvsz senkit nem kell lenézni, ha nem tud valamit, besorolni sem kell olyat, aki tud.

    Ne vegye egyikőtök sem személyeskedésnek, mindössze a vitátokról jutott eszembe.

  • divot

    veterán

    válasz tildy #41 üzenetére

    Ez egy meglepően értelmetlen hozzászólás volt részedről. :F

  • Vamp

    senior tag

    válasz tildy #94 üzenetére

    Szerintem csak arra gondolt, hogy tapasztalta hogy beállt emberek a normális énjükkel kevésbé összeegyeztethető dolgokat csináltak, azaz nem ők voltak, hanem az alkohol.

  • Vamp

    senior tag

    válasz tildy #96 üzenetére

    Remélem nem beszélünk el egymás mellett, ha azt mondom, a berúgott embert nem önmaga, hanem nagyrészt az alkohol irányítja. Mivel az agy több pontján egyidejüleg fejti ki hatását (a testben csak kicsit később zsibbaszt), bezony előhoz olyan dolgokat is, amiket normális esetben nem tenne az illető/nem mondana.
    Az ilyen dolgok hidd el, elég mélyen vannak, a szelektív memória, meg a személyiség én-védő része megteszi a dolgát az évek alatt. Drogok helyett szerintem a kábítószer korrektebb megfogalmazás, az alkohol (de minden más ami függőséget okozhat) drognak számít. Különbég a kábszerek és a pia között, hogy a lélek különböző szintjeit nyitják meg használójuk előtt. Egy üveg whyskitől sosem lesznek olyan hallucinációid, mint egy bélyegtől (LSD).

    Delírium tremens. Erről ki mit tud?

  • Lortech

    addikt

    válasz tildy #101 üzenetére

    Tévedsz. Ismerek (:]) olyan embert, aki józanul a légynek sem ártana, k.o.-n viszont mindenkibe képes belekötni, aki él és mozog. Legyen az kidobók csoportja, a legjobb barátja, testvére, osztályfőnöke, vagy bárki / bármi. Keresi a bajt, és szinte mindig meg is találja. Abszolút 0 gátlás, 0 önkontroll, maximális kiszámíthatatlanság jellemzi. Na jó, innentől E/1. Bizonyos értelemben túlságosan jól bírja a szervezetem az alkoholt más értelemben meg nem. Amikor az átlag már kidőlt volna a piától, mind testileg mind szellemileg, én agyilag szintén ''kidőlök'' valamilyen szinten, testileg viszont a topon vagyok. Tudom, hülyén hangzik.
    Lehet tőle ''hallucinálni'', de valóban nem úgy, mint a drogtól. Ill. nem ez a megfelelelő szó, nem ''látomásokról'' van szó, hanem inkább irracionális dolgok racionalizálódásáról (muhaha). Egyszerűen mást hiszek dolgokról, mint ahogy valójában vannak, a valóság érzékelésem nulla. Képtelen dolgokat képes az agyam elhitetni velem, és olyankor 100%-ig az tűnik igaznak, semmi kétkedés nincs bennem. Pl. támolygok hazafelé, néhány 100 méterre a céltól, az egyik kapualjban két ismeretlen beszélget, én meg mennék be a kapun, hogy márpedig én itt lakom, és abban a pillanatban ezt 100%-ig úgy is gondoltam. Aztán felébredek másnap, és mintha az egész egy álom lett volna, de felsejlik egy baljós gondolat, hogy mégsem az volt.
    /Felteszem, nem gondolod, hogy emögött rejtett eltulajdonlási szándékom állt, vagy hogy nem jó nekem a saját otthonom. :D/
    hogy akiben nincs benne egyébként sem a kötekedés, (értsd nem fojtja el magában) , az bepiálva sem fog fűbe - fába belekötni.
    Rám legfeljebb egy pozitív értelemben vett kritikus életszemlélet jellemző, kötekedés semmiképp. Szóval véleményem szerint korántsem olyan egyszerű a téma, ahogyan leírtad.
    Hangsúlyozom, az átlag kidől azelőtt, hogy ezt a szellemi állapotot elérje. Pedig lehet, hogy náluk ''is'' előkerülnének a csúnya gonosz elfojtott indulatok, ha a testük tovább bírná, és tükrözné az agyi munkát.
    Lásd álmok. Mindenki álmodik baromságokat, mégha nem is emlékszik rá reggelre, és akkor maximálisan hisz bennük, és sokszor olyan dolgokat tesz meg, amiket egyébként nem tenne. Valahogy így tudnám leírni ezt is, csak itt a tested is működik hozzá, és az álommal ellentétben nagyon is valóságos a dolog. Másnap bizonyosan tapasztalod.
    Talán csak az ért meg, aki _pontosan_ tudja mire gondolok, mert elképzelni nem nagyon lehet, és kívülállóknak valahogy nem akaródzik ezt elfogadni/elhinni. Elfogadottabb az a nézet, hogy aki agresszív piásan, az feltétlenül agresszív egyébként is, ha nem látszik rajta az agresszivitás, akkor is benne van, csak elfojtja. Van igazság ebben is, bizonyára számtalan példa igazolja. (Akár hiszed akár nem, az enyém nem.) De kérdem én, ki nem fojtja el az agresszióját? Szerintem minden - a társadalom által normálisnak tartott - ember ezt teszi valamilyen szinten. Tyí egyre inkább megyek offba, end.


    Eredeti témára:
    Meglehetősen korán kezdtem a témát, nem gátlásoldásból, nem is gizdaságból, egyszerűen azért, mert kiváncsiak voltunk, kipróbáltuk, és jól esett. Jókat hülyültünk tőle, hatalmas nagy poénok születtek egy-egy italozásból. Később bátrabbak lettünk, egyre messzebbre mentünk, jött az első k.o., aztán hónapokig csak minimális pia, aztán a következő durvább alkalom, és szinte minden évben volt egy kettő ilyen. Közötte pedig csak elvétve egy kis szolidnak mondható mulatság. Viszont a durvábbaknál mindig volt valami balhé is, példákat hadd ne. Megtalált a baj, bár utólag visszagondolva még szerencsésnek is mondhatom magam, hogy egyben megúsztam ezt a zűrös időszakot.
    Nem bántam meg azt, hogy kipróbáltam, és azt sem sajnálom, hogy megtetszett a dolog, noha jöttek vele a problémák. Viszont azt igen, hogy az első, majd az x-edik k.o. után is előfordult, hogy nem tudtam a határt. Sajnos nehéz ezt belőni nálam, mert valahogy mindig az a téveszmém kerül elő, hogy milyen jól bírom, még simán jó vagyok egy-két italra. Ami igaz is, csakhogy az ''egy-kettő'' utáni állapotban már nincs megállás sokszor. Úgyhogy még a spicces állapot _előtt_ kell megállnom, ha nem akarok elázni.
    Érdekesség, hogy a sörön, jobb borokon és kivételesen jó rövideken kívül egyébként kifejezetten nem szeretem az alkohol ízét. Ennek ellenére nagyon hatékonyan le tudok venni bármiből bármekkora mennyiséget. Aztán lesz ami lesz. Ebből is adódott a probléma egy része, mert bírtam inni is, és a hatását is bírtam nagyon sokáig, ezt úgy kell érteni - és itt most visszakanyarodok kicsit a mondandóm az első részéhez - hogy álltam a lábamon nagy mennyiség után is, tudtam járni, sőt baromi gyorsan futni, másokat cipelni, de hogy agyilag épp hol álltam, az más kérdés. Fura, hogy a számolás ment ált. meglehetősen részegen is.
    A topik kérdésére a válasz? Az nincs. Annyit mondhatok, hogy sokmindent megbántam, és sokmindent nem. Mindenképp másképp csinálnám az alkoholizálást, de hogy valamilyen szinten csinálnám, az nem kérdés.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Andie

    őstag

    válasz tildy #94 üzenetére

    Tildy, énis erre céloztam, hogy aki mértékkel teszi, azt üdvözlöm. Akkor sem értem, mér van rá szüksége, mér nem jó egy baracklé, vagy szörp, mér kell bele 50% alkohol, ami mar, éget, széttépi az embert belül, dehát mindenki úgy intézi a saját perverzióját, ahogy akarja. (pl tölem sokan kérdezhetnék, mér volt jó 2 napja, hogy éjféltől hajnal 3-ig jáccottam a thief3 árvaházas pályájával, profin, a vérnyomásom kb 200 volt, és 5percenként kaptam majnem szivrohamot, mikor a sötétből rámtört egy pszichopata a rácsos kezeivel. sztem 3 évet öregedtem ezalatt, és jó sok idő kellett mire lenyugodtam utánna. de olyan ez, mint a száguldás, meg a hullámvasút, a horrorfilm - meg ezexerint az alkohol?)
    Hameg nem az a célja, hogy filmszakadás legyen, akkor minek kezd neki? Olyan ez akkor mint a szex, ami megszakad a pettingnél. Hát sztem az rosszabb, mintha el sem kezdi az ember.

    Rosszul érzed, semmiféle korábbi megszégyenülésem nem volt, és nem hagyom, hogy bármikor is legyen. Mint mondtam, soha nem ittam egy nap 1 deci bornál többet, töményet max az ize miatt kóstolva (aztán beleborzongva). És úgy egyáltalán eddig - úgy remélem - nem tettem semmi olyat, ami miatt szégyenkeznem kell. Ilyen úri ficsúrnak neveltek, na. Ahogy Vamp mondja : félek, hogy ha sokat innék, pont ezeket a korlátokat lépném át, amiket magam, és nevelőim (élet, szülők, barátok, stb) diktáltak belém, és kárba veszne mindaz, amiért eddig küzdöttem (megbecsülés, tisztelet, stb). tudom, bizonyos körökben az az elismerés, ha az ember az orrán száján hány, de hálistennek én ilyenben nem forgok, és ne érdekel, ha számukra én puhány vagyok.

    A másik : én végtelenül türelmes ember vagyok. Nagyon ritkán tudnak felhúzni odáig, hogy kiabáljak (tán eddig még sosem tettem... nem emléxem), vagy tettlegességig fajuljon a dolog (sztem még soha nem ütöttem elsőnek). Ha vitázik velem valaki, indulatból, akkoris normál hangon, vagy még csendesebben próbálom ész érvekkel meggyőzni, és ha végképp nem vita-partner, akkor otthagyom. Egyrészt nem vagyok hajlandó lealacsonyodni állati-verekedős-anyázós szintre, másrészt többet ártok az egészségemnek vele. Én nevetni szeretek. Kerülöm a konfliktust. Az a fajta vagyok, akibe ha belekötnek, inkább elfut. Nem gyávaságból, mer azér nem vagyok egy cingár tipus.
    Ha innék? Nemtom milyen lennék. Nagyon sokban hasonlitok nagybátyámra. Ő nem tud mattrészeg lenni, mert még előtte kifordul a gyomra, tehát egy szint után nem szivódik már fel nála. De ott a határon már igencsak szókimondó és feljönnek korábbi elhallgatott sérelmek, stb. Kiélesedik a humora, nagyokat poénkodik, néha túl öszintén, stb. Sztem ilyen lennék énis. És ez még sztem tök oké. Még ha meg is bánt embereket, nem úgy teszi, hogy direkt sértésből, hanem mély igazságokat, fekete-fehér tényeket mond, amiket józanul az ember pl tiszteletből elhallgat.

    Az ajánlott pijákat jegyeztem, kóstolgatom :)

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Akheron

    senior tag

    válasz tildy #111 üzenetére

    tildy, igyál egy csésze teát. :) Apropó, a teafogyasztási kultúra hiányáról is írhatna valaki, mert egészen abszurd, hogy megvesszük agyoncsomagolva a legsilányabb minőségű teát, aminek az árát javarészt a marketing- és csomagolási költségek teszik ki, majd túlázatatva, túlízesítve fogyasztjuk. És tesszük mindezt úgy, hogy közben a valóban kiváló minőségű, valóban élvezhető teák sem sokkal drágábbak.

    [link]

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz tildy #114 üzenetére

    Annak nincs kultúrája, de a józan észnek, a körültekintésnek, az őszinte, vizsgálódó, érdeklődni meg nem szűnő hozzáállásnak és érzületnek igazán lehetne. :) Valaha volt az embernek valamiféle folyton kutató, játékos, barátságos szelleme, amitől az élet csupa csoda volt. Hol van ez manapság?

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • commanDOS

    senior tag

    válasz tildy #129 üzenetére

    Nézd...Az alkohol csak olyan dolgokat hoz elő az emberből, amik már eleve benne vannak.
    (most nem a rókázásról beszélek :DDD )
    Egy illető sose lesz részegen kötekedős ha alapjában véve nem az, vagy lehet, hogy nem mutatja ki, de nagyon mélyen elfojtva ottvan benne és ezt felszínre hozza az alkohol.
    Lehet, hogy több éves, fokozatosan halmozódó sérelmek vannak a lelke legmélyén, amiket elrejt és nem ahgy kitörni, kellő mennyiségű alkohol oldja ezeket a gátlásokat és olyakor robbanászerűen jön ki az összes csúnya dolog.
    Én személy szerint sose kötekedek se józanul se illuminált állapotban, vagy jókedvű vagyok
    és mindenkivel el tudok viccelődni, meg sokkal könnyebben barátkozni vagy ha nemjó a társaság akkor punnyadok és kész. Annyit még nemtudtam egyszerre meginni, hogy az a minimális önkontroll ne legyen meg, nyilván olyenkor beszél hülyeséget az ember, de nemtörtént még velem semmi olyan, ami miatt másnap szégyellnem kellett volna magam.
    Nőt meg semmilyen állapotban, soha nemtudnék bántani vagy ok nélkül megsérteni, aki meg hülyeségeken sértődik meg az megis érdemli.
    De aki részegen kötekedik az tényleg nemjó, mert kiszámíthatatlan, nemtudod mit hoz ki belőle a pia.
    Tehát mást nemtudok mondnai, mint hogy mértékkel.


    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • chop

    őstag

    válasz tildy #129 üzenetére

    Az a baj, hogy abszolut csak a ket vegletet latod, nem csak jozan, es hullareszeg letezik, bizony van kozte atmenet is..

  • Peat;)

    veterán

    válasz tildy #124 üzenetére

    Nem unod még ezt a férfiutálatodat? :DDD már máshol is olvastam tőled, nyugi már, az alkohol túlzásba vitt fogyasztásától ugyanolyan undorítóan vislkedhet az ember a nemtől függetlenül. A különbség annyi hogy a hímneműek odafigyelnek valamennyire egymásra, mert a legtöbben benne van a tisztelet stb és ha vki hülye akkor az lenyugtatják..(és nem csak művelt társaságban van ez így hanem minden normális társaságban, nem kell ehhez iq) A lányok is jobb esetben..de a csajoknál kicsit másképp megy, de én nem szólok bele a másik nem dolgaiba mert nem értem meg és gyanítom nem is fogom. (legyen elég annyi, hogy sokkal több ellenségeskedést és gonoszságot látok nap mint nap (kis apró szúrkákban is akár) csajok között mint srácoknál és ez a segítőkészségben is megmutatkozik az amúgy nagyon jó fej, értelmes egyéneknél is)

    Az alkoholhoz: mostani fiatalságnál szerintem nem a ''tanítással'' van a baj, hanem a fiatalság csoda esze által kitalált elvárásokról egymás irányába. (tini korszaktól ami kb 2x éves korra nyugszik le..)
    Aki nem iszik vagy keveset (én) az tudja miről beszélek, hányszor kapott beszólást/lenézést úgy hogy közben én nem ítélem el a dolgot egy mértékig. (sörtől/bortól, minőségibb piától pár hetente elmegy ha vki becsíp) A legfurább amikor vki nekiáll beszélni hogy baszott be így meg úgy én meg komor arccal nézek rá és nem veszi a lapot hogy ez nem a közös téma :). A cigi dettó ugyanez, valamennyire csökkent a dohányzók száma állítólag, de nem a fiatalkorúak körében, ott inkább nő szerintem

    [Szerkesztve]

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #144 üzenetére

    Amúgysem a férfiakat utálom, hanem a mértéktelen piaivászatot, és az általa okozott viselkedést. Alkoholista nagyapám volt mikor megfenyegetett bennünket, úgyhogy egy életre elegem lett abból, hogy ''normálisnak'' tartsam a mégcsak a nem is túl gyakori , ámde igencsak durva alkoholivászatot is .
    Márpedig (és msot igazat kell adjak divotnak) MO-n leginkább nem arról szól az alkoholizálás, hogy az emberek tudnának mértéket tartani, illetve minőségi alkoholt fogyasztanának , és nem az lenne az elsődleges vcél, hogy beb*sszanak mint az albán szamár.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • EQMontoya

    veterán

    válasz tildy #146 üzenetére

    Nem ez a cél nyilván... de inni attól még lehet. Csövesbort igyon a csöves, arra találták ki :DDD

    Amúgy az meg a másik, hogy aki agressziv lesz az alkoholtól, az basszon kapanyelet, de tényleg tudnia kéne, hol a határ...

    Same rules apply!

  • chop

    őstag

    válasz tildy #146 üzenetére

    ''Alkoholista nagyapám volt mikor megfenyegetett bennünket, úgyhogy egy életre elegem lett abból, hogy ''normálisnak'' tartsam a mégcsak a nem is túl gyakori , ámde igencsak durva alkoholivászatot is .''

    Innentol kezdve nincs igazan tobb ertelme ervelgetned, mivel kiderult, hogy szemelyes elmenyeid miatt nem tudod objektiven megitelni a helyzetet:)

  • Peat;)

    veterán

    válasz tildy #152 üzenetére

    Na és? Annak mi köze a részeg állapothoz, alkoholizáláshoz? :F mintha a lábbal hajtható autós kisgyerek ejnybejnyézne az éjaszakai gyorsulóversenyesekre kb. Nem mindenki lesz gátlások nélküli erőszakos állat a piától ha ezt még nem tapasztaltad volna ;)
    Aki pár hetente berúg és részeg állapotban nem közveszélyes barom azzal semmi baj nincs szerintem..

    [Szerkesztve]

  • EQMontoya

    veterán

    válasz tildy #154 üzenetére

    Szerintem elég sok... bár furcsa módon, pont azon fiatalok körében nagyon kicsi ez az arány, akik rendszeren (értsd alatta havonta 1x) elmászkálnak vmi szórakozóhelyre vagy vmi igényesebb vengétlátóipari egységbe, és pár pohár mellett elvannak. Azok általában vidámak, röhögnek, és nem balhéznak senkivel... (persze a gyevi birók ez alól is kivételt képeznek, igaz, azok józanul is kötekszenek.)

    [Szerkesztve]

    Same rules apply!

Új hozzászólás Aktív témák