Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz pokmky #2230 üzenetére

    "A töltésvezérlő árammérése pontosabb egy olcsóbb multiméternél"

    Aha... Mesélj még kérlek! Egy akksiba épített pár dolláros alkatrész pontosabb, mint mondjuk egy 50k-500k-s pl. Fluke műszer. Amúgy ki beszélt itt multiméterről? Én azt írtam műszer (bár ebben a formában ez valóban pontatlan megfogalmazás volt, mert az olcsó multiméter is műszer...). A többivel meg én is tisztában vagyok, de ez egy telefon esetében nem releváns, mivel ebben a környezetben nincs az akksi ilyen hatásoknak kitéve. Ha valami, akkor a gyorstöltés az, ami idő előtt haza tudja vágni az akksit. Valószínűleg nem véletlen, hogy az Apple nem nagyon erőltette eddig ezt a témát. Azt a hőtágulást, ami bekövetkezik, beletervezik a kaszniba (a robbanós Samuk óta pedig egészen biztos, hogy minden gyártó jobban figyel erre), és így ez nem jelent kockázatot, a néhány gyártási hibás darabot leszámítva, ami meg óhatatlanul is elő fog fordulni, és minden évben lesz párszáz készülék, ami ez miatt kigyullad, vagy felrobban, de ezzel nem lehet mit csinálni. Ami meg az akksikat illeti, manapság (tudtommal) mindegyikbe van egy kis áramköri lapon saját töltésvezérlés, ami szabályozza a töltést, és az előre beállított értékeknél egyszerűen lekapcsolja azt. Az optimalizált töltés meg szoftveres dolog, megint teljesen más téma. Nálam az pl. sosem működhetne jól, mert a használattól függően, teljesen random, hogy épp mikor töltöm.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák