Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Na majd este válaszolgatok, sajnos elaludtam, a főnökasszonnyal is alig tudtam váltani pár szót, most eljuttatom neki ezt az írást, hátha megváltozik a véleménye a hatására. Egyelőre nem volt időm rá, h kifejtsem álláspontomat. :(

    Rohanok dolgozni.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz Hunter2 #1 üzenetére

    Igen, így is nevezhetjük.

    De az én meglátásom szerint a munkásszálló egy négyemeletes szocreál épületborzalom, rosszul záródó nyílászárókkal, emeletenként a folyosók végén levő közös konyha-fürdő-WC-vel, hangoskodással, kosszal, szeméttel, igénytelenséggel, kultúrálatlansággal, stb.
    Ennek a szállónak a nevében nincs benne a "munkás" szó, (de nem írom le a nevét egyelőre), illetve hát felszereltségében, kinézetében is fényévekkel fölötte jár a tipikusan "munkásszállónak" nevezett épületeknek.

    Sajnos a benne lakókról már nem mindig mondható ugyanez el.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz szeidlee #2 üzenetére

    Hát igen, sajnos az ügyintézők nem egészen voltak tisztában mindennel, viszont mellé lőttél, ŐK tudták, h van egy főnökasszony, velem ellentétben.
    De mégsem irányítottak hozzá.
    Ha én tudtam volna, h itt van olyan, h "iroda", meg h "főnökasszony", akkor eleve úgy indítok, h szeretnék találkozni vele, mert lennének kérdéseim, de sajnos nem tudtam, h létezik ilyesmi felsőbb "szerv".

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • De egyébként jelemző a szálló és a munkahelyem közti kommunikáció hiányára, h a munkahelyemen az ügyintéző, (amikor a szállóra jelentkeztem és kitöltöttem a papírokat) azt mondta, h 23.-ától lehet beköltözni a szállóra, majd amikor 23.-án bemenetem a szállóra, h akkor jönnnék, ott közölték velem, h nem, nem 23.-án lehet beköltözni, hanem csak 25-től, és kell hoznom magammal a munkahelyemről egy papírt, amin szerepel, h én a szállóra jelentkeztem, és beköltözhetek, és ez után a főnökasszony jóváhagyásával beköltözhetek.
    Szóval próbáltak eszméletlenül hivatalosnak tűnni.
    Csakhogy sajnos nekem ebből nem ez jött le, inkább a szervezetlenség, mert hát ezt a lapot már régen odaadhatták volna, mikor jelentkeztünk, nem pedig az utolsó pillanatban kellet volna kitalálni fontoskodva.
    De bizonyára a birkáknál a gyárban megtette a hatást, és gondolom jól összesz×rta magát minden jelentkező, h ejha, itt aztán szigorú rendszabályok vannak, amiket be kell tartani.
    Ennek ellenére azért bátorkodtam megemlíteni, h aztán 25.-én délután majd itt lesz a főnökasszony, és engedélyezi a beköltözést remélem..
    Aztán 25.-én kiderült, h a főnökasszony valószínűleg engedélyezte a beköltözést, mert különben nem került volna fel a nevem a szobakiosztás listájára..

    Mindenesetre ha 23.-ára nem haveri alapon kerítek autót egy-két pizzáért cserébe, hanem bérelek, akkor azt hiszem kiszámláztattam volna a szálló költségére a potyára rendelést, mondván nem én tehetek róla, h képtelenek voltak lekommunikálni a szálló és a munkahelyem közt, h mikor is lehet beköltözni.

    Nem szeretem az ilyet. Randiról sem szokás késni, vagy lemondani.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz Vakegérke #5 üzenetére

    A szabályzatban bizonyára nem szerepel, hogy X szolgáltató kizárólagos.

    Valóban nem szerepel, de a főnökasszony ezt mondta, és elvileg logikus is, elképzelhető, h egy ekkora szálló köt egy szerződést mondjuk azzal a céggel, aki a kábeltévét is szolgáltatja a szobákban. Csak azt nem értem, erről engem előre, a kérdéseim ellenére miért nem lehetett tájékoztatni. :F

    "...kitehetik a szűröd valamilyen indokkal."

    Ettől nem félek, van hová mennem, abszolút nem vagyok rászorulva a szállóra, csupán ez átmenetileg olcsób lenne. Itt egész másról van szó. Rosszul tájékoztattak, majd ezek után kész tények elé akarnak állítani. Ha költöznöm kell akkor az Ő költségükön nagyon szívesen.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz dokar #6 üzenetére

    Egyelőre ezt nem írom le, de akik szoktak olvasgatni ezt-azt amit itt-ot írtam, kikövetkeztethetik, h mindez melyik gyárban játszódik, az a gyár melyik városban van, ott csak egy szálló van, ami ennek a munkahelynek a dolgozóit szállásolja, illetve a városban valószínűleg nem nehéz megtalálnia szolgáltató nevét.

    Am jelen esetben nem feltétlenül a szolgáltatóval van bajom, mindenki annyiért rendel netet, amennyiért akar, és attól a szolgáltatótól, amelyiktől akar. (Pláne ha lehet választani.) Aki birka az megérdemli, h átb×sszák.
    Ha viszont előre tudom, h a szállón ők a kizárólagos netszolgáltatók, akkor valószínűleg (90%) nem költöztem volna be.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz Vakegérke #5 üzenetére

    Na és mi van akkor, ha azt mondod, hogy stimmel, már X a sláger, miközben marad a frankó?

    Ezt megpróbáltam volna én is eljátszani, de a főnökasszony észrevette, h van ott egy-pár új dolog (modem, router, némi kábel), ami addig nem volt ott.

    ...ráborítani az asztalra???
    Ejnye, ejnye... hát hol marad a romantika? ;)

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz bambano #11 üzenetére

    Nem hergelem magam, és nem aggódok, baj nem érhet abból, h nem tájékoztattak megfelelően. Max azt a személyt aki nem tájékoztatott.

    Megértem, h egy szolgáltató kizárólagosságot kér, amiért kiépíti a hálózatot, és ezt meg is kapja. Nyilván aki a kábel TV-t adja, az elsődleges internetszolgáltató is lehet egyben, főleg ha lenne megfelelő minőségű, sávszélességű, és árú díjcsomagja. De az elgondolkodtató, h mindössze egy bérelt Inviteles ADSL-ből áll az ő általuk nyújtott szolgáltatás. Tehát semmi kábelezés a szobákba, csupán egy wi-fi-s jeladó. Hol itt a "kiépített infrastruktúra"? Ebből lesz aztán az extraprofit.

    ps:
    Nem szeretem, ha a helyesírásomra tesznek megjegyzéseket; sokat olvasok itt Logouton, néha borzalmas helyesírással írt postokat látok, vagy akár egybefolyó tagolatlan írásokat, amik amúgy élvezhetők lennének, de a formázás hiánya miatt összefolyik a szemem mire a végére érek. Szvsz ez a cikk amit írtam, az iskolapéldája is lehetne annak, h hogyan kell írni. Nem sokan használnak aláhúzást, dőlt betűt, kiemelt sorokat, tagolást.
    Persze vannak nagyon jól sikerült írások is. Sőt.

    A leáramtalanítással kapcsolatban pedig igazad lehet, de infós topicokban "le downolt szerver", meg hasonlókat is gyakran látni, azt hiszem ez még belefért a "szép magyar nyelvünk"-be. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz azbest #14 üzenetére

    "Ha vezetékes netet akarsz kiépíttetni, akkor gondolom a szálló vezetőjétől kell engedélyt kérni... nem lehet mindenkinek csak úgy fúrni faragni az épületet, ahogy kitalálja."

    Ez így van. :K Pontosan ezt kérdeztem, és erre kaptam azt a tájékoztatást, h nyugodtan rendeljek netet, mert használhatom majd. Ebből arra következtettem, h mivel az épület alig 5 éves, ezért korszerűen tervezték, és építették fel, és az épületben kiépített vezetékezés van, és egy központi elosztóban (pl. fali doboz) lehet bekapcsolni az adott szobákba a netet. Nem azt mondom, h ki milyet kér, de hát T-Com, vagy Invitel, hiszen ezek használják főként egymás vezetékeit.
    UPC vagy DIGI kilőve, mert a városban egyik sem szolgáltat netet.
    Ehhez képest meglepett, h mikrohullámú a net, majd hidegzuhanyként ért, h ez a mikrohullám ez valószínűleg egy wi-fis routerből áll, ami valószínűleg a másik Inviteles leágazást használja fel internetszolgáltatás céljára. Úgy, ahogy itt leírtátok.
    Gondolom egy sávszélesség menedzseléssel megáldott router, és elővigyázatosságból azért lekorlátozták az egyes vonalakat 256K-ra.

    Nekem is az lenne a legjobb megoldás, ha ott maradhatna a wi-fi-s routerem, és kész. Nem hiszem, h az X szolgáltató pert indít a szálló ellen, amiért az megszegve a szerződésüket, engedélyez egy nem X szolgáltatóhoz tartozó nethozzáférést. Pláne ha nem tudnak róla. Különösen, h én jóval nagyobb sávszélességre tartok igényt, mint amit ők nyújtani tudnak.

    Viszont ha nem tudok megegyezni a szállóval, tuti, h tájékoztatom az Invitelt. Én is tudok ám k×csög leni.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • UPDATE

    Ja és nemrég óta feltűnt egy plakát az Üzemi Tanács Híradó falán:

    Beköltözési lehetőség a szállóra! Konyhával, fürdőszobával, internet lehetőséggel felszerelt szobák várják a dolgozókat. Szárítógépekkel is ellátott közös mosókonyha, társalgó és büfé szolgálja a lakók kényelmét.

    Jelentkezni... bla-bla..stb.

    Aláhúztam a lényeget.
    Szóval a plakát készítője szerint a 256K-s internetet azt külön meg kell említeni a plakáton, mert az akkora vonzerőt képvisel. Ez kábé olyan, minhta kiírnám, h radiátorral felszerelt szobák..

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Nos, most jövök az irodából.

    Fönökasszony holnap találkozik a szálló egyik tulajdonos-vezetőjével, és tanácskoznak majd róla, h hogyan is legyen az ügyem a továbbiakban.

    Odaadtam ennek az írásnak a linkjét, olvassa el, és lehetőleg a holnapi találkozón részt vevőknek is küldje tovább a linket, szvsz ebben szépen le van írva ától-cettig minden, próbáltam dehonesztáló megjegyzéseket kerülve, nem személyeskedve, nem bántóan, de közérthetően fogalmazni.

    Hát majd meglátom. :R

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Nos, valóban nem fejeztem be.

    A történet vége az lett, h a szálló tulajdonosaival egyeztetett a főnökasszony, és engedélyezték az általam beköttetett Inviteles vonalat, ha már így alakult.
    És oktatást kaptak a portások, illetve a munkahelyemen az összekötő emberke, h többet ilyen ne fordulhasson elő.
    A portán pedig szépen el lett vezetékezve a routerem, onnét kapom a wi-fis jelet.

    Geprombolo, nyilván azért nincsen telefonvezeték a szobákban (amin sima ADSL továbbítható lett volna), mert így olcsóbb volt kiépíteni anno.
    A főnökasszony mesélte, h mikor az épületet építették, az X nevű szolgáltató volt az egyetlen a városban akik vállata, h infrastruktúrálisan kiépíti a kábeltévét, internetet a szobákba. Én mondjuk etikátlannak tartom azt, h valaki a wi-fire azt mondja, h "infrastrukturálisan kiépítettem az internetet.." de hát így nyilván olcsóbb volt, mint bekábelezni saját költségen minden szobát.

    Nem tudtam, h tilos a fűre lépni, bár utoljára 5-6 évesen láttam parkőrt, meg "Fűre lépni tilos" táblákat a parkokban otthon; de ez engem nem érint, én képes vagyok arra, h a járdán közlekedjek. Sőt, lehangol a letaposott fű, néhány méternyi "rövidebb" útvonalért cserébe. Így azokat is elítélem, akik letapossák. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák