Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz azbest #14 üzenetére

    "Ha vezetékes netet akarsz kiépíttetni, akkor gondolom a szálló vezetőjétől kell engedélyt kérni... nem lehet mindenkinek csak úgy fúrni faragni az épületet, ahogy kitalálja."

    Ez így van. :K Pontosan ezt kérdeztem, és erre kaptam azt a tájékoztatást, h nyugodtan rendeljek netet, mert használhatom majd. Ebből arra következtettem, h mivel az épület alig 5 éves, ezért korszerűen tervezték, és építették fel, és az épületben kiépített vezetékezés van, és egy központi elosztóban (pl. fali doboz) lehet bekapcsolni az adott szobákba a netet. Nem azt mondom, h ki milyet kér, de hát T-Com, vagy Invitel, hiszen ezek használják főként egymás vezetékeit.
    UPC vagy DIGI kilőve, mert a városban egyik sem szolgáltat netet.
    Ehhez képest meglepett, h mikrohullámú a net, majd hidegzuhanyként ért, h ez a mikrohullám ez valószínűleg egy wi-fis routerből áll, ami valószínűleg a másik Inviteles leágazást használja fel internetszolgáltatás céljára. Úgy, ahogy itt leírtátok.
    Gondolom egy sávszélesség menedzseléssel megáldott router, és elővigyázatosságból azért lekorlátozták az egyes vonalakat 256K-ra.

    Nekem is az lenne a legjobb megoldás, ha ott maradhatna a wi-fi-s routerem, és kész. Nem hiszem, h az X szolgáltató pert indít a szálló ellen, amiért az megszegve a szerződésüket, engedélyez egy nem X szolgáltatóhoz tartozó nethozzáférést. Pláne ha nem tudnak róla. Különösen, h én jóval nagyobb sávszélességre tartok igényt, mint amit ők nyújtani tudnak.

    Viszont ha nem tudok megegyezni a szállóval, tuti, h tájékoztatom az Invitelt. Én is tudok ám k×csög leni.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák