Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KRM

    csendes tag

    Ezekkel az elsőre jól hangzó javaslatokkal mindig az a baj, hogy az ember érzi, hogy bűzlik és az apróbetűket is el kellene olvasni, hogy kiderüljön az igazság, de ezesetben nincs apróbetű :D
    Kár azon rágódni szterintem már, hogy a stadionok helyett mit lehetett volna, mert már megépültek, abban viszont reménykedni lehet, hogy újak nem fognak.
    Végülis még egy jó évünk van az új internet adókulcs bevezetéséig, addig beszélhetünk róla, hogy jó lesz e, vagy nem, bár ritka volt az a döntésük, ami tényleg jó hatással volt, és inkább az ingyen tankönyv, mint a szoc net, a tankönyvnek talán többen veszik hasznát, mert nem hinném, hogy olyan sokan lennénk, akik a netet nem csak Fb-ra és Yt-re használják, hanem onnan is tanulnak.
    A free wifivel meg egy lesz a baj szerintem. Ha megnéztétek a Netacademia videóit, azok között van pár wifi biztonsági történet, hogy a "biztonságos" wifiken keresztül, vagy wifikkel mit lehet csinálni, rouge ap-k stb, na most egy ilyen free rendszerre, ha bárki rácsatlakozik, az egy ezzel foglalkozónak (direkt nem írtam, hogy hacker) kánaán lesz, adatszerzés szempontból, mert hát wep-et, wpa-t minden unatkozó 10en éves tud törni, és ennél tovább már nem jut, csak elmondhatja, hogy ezt tudja. Addig oké, hogy nagyon jó programozóink és IT-saink vannak, de sokan közülük x fizetésért, sok pluszt, vagy semmi pluszt nem rak hozzá, már pedig a tudása biztos meglenne hozzá, így lehet, hogy nem épp a rendszer biztonságára fekteti majd a hangsúlyt.
    Nem vagyok irigy, nem sajnálok én senkitől semmit, hogy az adómat hány rászoruló kapja, de azért itt van a nyakunkon 2016 és sokszor elég nevetséges, hogy itt tartunk társadalmilag, technikailag, mindenhogy. Gondolok itt arra, hogy az én/mi/ti adóinkból a pl csövesek kapnak x összeget és az ember Pesten jár, Keleti pu, stb, ahogy leesik a vonatról már megy oda hozzá, hogy kajára, piára adjunk már neki, sőt ha van cigink, akkor azt is (Jó nálam kp sosincs, csak kártya).
    Az iskolákban, családoknál kellene elkezdeni rendet tenni, normális viselkedés formákat "tanítani", bizonyos fokú kommunikációt. Én most 28 vagyok, de emlékeim szerint a nálam pár évvel fiatalabb generációk sem viselkedtek így suli alatt, után, mint a mostaniak. Elég kimenni az utcára, megnézni, hogy a gyerekek, "fiatalok", hogy viselkednek, hogy beszélnek, csoda h megértjük mit akar mondani (szleng, rövidítések, fura szavak, stb :D ), semmi szabályozás otthon, gyakorlatilag azt rak ki a netre amit akar, úgy járatja le magát ahogy akarja. Ezeknek free wifi és szoc net?

    Remélem nagyon off-os nem lett :D

Új hozzászólás Aktív témák