Új hozzászólás Aktív témák

  • Palesztin994

    aktív tag

    Sziasztok! Látom jó régi ez a topic, de hátha... Szóval újépítésű lakásunkba most költöztünk be, ilyen bojler van fent, mint minden ez is zsír új. Első héten 200kw áram ment el (29kw/nap!), majd mikor ránéztem az órára és elkezdtem hitetlenkedni, 1 nap után rájöttem, hogy a bojlert kikapcsolva 6kw-ot fogyasztunk/nap... Amit én hibáztam az az, hogy max hőfokra állítottam a felmosás miatt és úgyhagytam (80 fokon :O ) , de akkor is kicsit soknak tűnik (oké, sokat is használtuk, beköltözéskor felmosás, kipróbáltuk a kádat tele vízzel stb.)... Most 50re tettem, de a 60 villog és éget a víz... Lehet később beáll, mert pár órája kapcsoltam be... Kérdésem, hogy eco módot ha bekapcsolom 50 fok mellé az jó? Megmarad úgyis az 50 fok, vagy akkor maga állítgatja? Hogyan gazdaságosabb? Olvastam, hogy első héten tanul, de a lényeg az lenne, hogy ne vigyen el egy nap nemhogy majdnem 25, de még 10 kw-ot se (tudom annyi még belefér, legyen tehát max 10). Egyébként azon gondolkoztam, hogy lehet a 40 fok is elég, de akkor meg ugye több melegvíz kellhet zuhanyzáskor (habár 40 fokos víz alatti vízhőfokon zuhanyzunk, de akkor meg kb. telibe megnyitva megy a meleg víz), hogy a jobb?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák