Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Woid

    tag

    válasz TeeJay #20 üzenetére

    Thz? Na ne már ezé... :)
    Az kemény egy billió (vagy ezermilliárd, xal 1 000 000 000 000) Hz lenne.
    Azért szerintem ezt nemigen tudják sem kiadni optikán, sem feldolgozni...
    Vagy le vagyok maradva :D

    De szerintem ezzel a kérdésével:

    "...Viszont az optikában azt nem tudom elképzelni, hogy hogyan tudnak ilyen gyorsan "villogtatni"...."

    arra gondolhatott, hogy a jel (fény) kiadó optikának is van "lecsengése".
    Gondolom, LED szerűséget használnak a kimeneten, legalábbis dióda szerűség lehet.
    Ok hogy ha OFF állapotba kerül, akkor hamarabb kialszik mint egy izzószál,
    de akkor sem tudom elképzelni én sem hogy ne legyen átmenet...

    És ez elég nagy időveszteség is lehet akár... De végülis ennek utánna kellene nézni jobban. Hogy valóban, mekkora a max freki amit tud az optika...

    Szerk: Akkor HA másodpercenként mondjuk megvan a THz, azaz másodpercenként 1 000 000 000 000 villanás, akkor itt miért kell csodálkozni, hogy drága? Nagyon spéci elektronikának kell lennie, ami ezt lekezeli szerintem....

    [ Szerkesztve ]

  • Woid

    tag

    válasz Tyberius #24 üzenetére

    Valószinű... Ami engem érdekelt, az ebben benne van:

    """...A 100 Mb/s-os egymódusú csatorna 10 km-es adó/vevő távolságot biztosít. Kisebb távolságokra a kereskedelmi forgalomban lévő olcsóbb berendezések sávszélessége 200-500 MHz, az átviteli sebesség 1 km-ig 250-500 Mb/s, a lézeradó teljesítményétől függően. Ma már elterjedten félvezető (LED) lézereket alkalmaznak, azonban nagyteljesítményű gáz, szilárdtest lézerekkel 100 km-es távolságot is áthidaltak már egy adó-vevő párral (erősítés nélkül).

    A hullámhossz-osztásos multiplexálás (WDM) esetén megoldott a 40 Gb/s sebességű átvitel 440 km távolságra. Az optikai távközélési csatorna beruházási költsége jelentősen csökkent az évek során. Bár maga az egymódusú optikai kábel olcsóbb, mint a multimódusú a szükséges csatlakozókkal, adó-vevővel együtt drágább. Az optikai kábelek a 100 Mb/s, vagy nagyobb adatátviteli sebesség igényeket kiszolgáló rendszerekben már ma is gazdaságosak...."

    "...hova dugod a monitort, a nyomtatót, a billentyűzetet, az egeret, a tévét vagy a hálókábelt? Tökmindegy..."

    Végülis az USB egyik lényege is ez lenne, hogy felismerje a gép, hogy épp Pendrive, egér, vagy akár egy programozó eszköz van rajta. Hálókábelt is szoktam használni USB-n.
    Ami ugyan nem a hagyományos hálókábel, de végülis mégis. Két gép között nekem nem volt lassabb, mint a rendes UDP kábel... (Azt hiszem ez a neve a rézkábelnek :) )

    De ez a "20, tökegyforma csatlakozóaljzat" végülis, nem lenne rossz :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák