Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Woid

    tag

    válasz Tyberius #24 üzenetére

    Valószinű... Ami engem érdekelt, az ebben benne van:

    """...A 100 Mb/s-os egymódusú csatorna 10 km-es adó/vevő távolságot biztosít. Kisebb távolságokra a kereskedelmi forgalomban lévő olcsóbb berendezések sávszélessége 200-500 MHz, az átviteli sebesség 1 km-ig 250-500 Mb/s, a lézeradó teljesítményétől függően. Ma már elterjedten félvezető (LED) lézereket alkalmaznak, azonban nagyteljesítményű gáz, szilárdtest lézerekkel 100 km-es távolságot is áthidaltak már egy adó-vevő párral (erősítés nélkül).

    A hullámhossz-osztásos multiplexálás (WDM) esetén megoldott a 40 Gb/s sebességű átvitel 440 km távolságra. Az optikai távközélési csatorna beruházási költsége jelentősen csökkent az évek során. Bár maga az egymódusú optikai kábel olcsóbb, mint a multimódusú a szükséges csatlakozókkal, adó-vevővel együtt drágább. Az optikai kábelek a 100 Mb/s, vagy nagyobb adatátviteli sebesség igényeket kiszolgáló rendszerekben már ma is gazdaságosak...."

    "...hova dugod a monitort, a nyomtatót, a billentyűzetet, az egeret, a tévét vagy a hálókábelt? Tökmindegy..."

    Végülis az USB egyik lényege is ez lenne, hogy felismerje a gép, hogy épp Pendrive, egér, vagy akár egy programozó eszköz van rajta. Hálókábelt is szoktam használni USB-n.
    Ami ugyan nem a hagyományos hálókábel, de végülis mégis. Két gép között nekem nem volt lassabb, mint a rendes UDP kábel... (Azt hiszem ez a neve a rézkábelnek :) )

    De ez a "20, tökegyforma csatlakozóaljzat" végülis, nem lenne rossz :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák