Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz zoltanz #144 üzenetére

    Ez így van. Vannak 95W TDP-s AMD procik is 945 C3 stepping és értelemszerűen ettől lefelé. csak érdekességképpen szívesen láttam volna egy Phenom II X4 840-est is a tesztben, igaz nincsen l3 cache benne, de 95W-os és 3.2 Ghz-es :)

    >>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

  • Chaser

    titán

    válasz zoltanz #144 üzenetére

    Jaja, lehet. Ugyanaz mint bármelyik x4, gyárilag kisebb vid-en:) Ha jól megnézed órajelben se emelkednek ki, így nem nehéz EE procit "csinálni". Biosban alulfeszelni és ennyi. Elmondom, hogy most x2 235e procim van, összehasonlítottam x2 240-nel. Az első ugye 45W, utóbbi 65W max TDP-t kapott. Kipróbáltam a 235-et 240 feszültségén, tán 1-2W különbség volt. Alulfeszelve meg a 240 is annyit fogyaszt azonos feszen, mint a 235e. Az egy másik dolog, hogy igen alulfeszelhető a 235-ösöm, de akármelyik procival előfordulhat.

    Ezt csak a többire reagálva...
    Gyári hűtő sok mindenre jó. Hajtottam én már 3.5Ghz-es x3-at vele, nem volt semmi gond, csak hangos volt:) De alulfeszelve tuning nélkül még annak is korrekt hangja van.

    x3@x4..hát nem sok értelme van. Nem sokkal olcsóbb mint egy valós x4, ráadásul az x3-ak furcsa mód még unlock nélkül is többet bekajálnak mint egy x4...ha nem adtak ki egy értelmesebb steppinget mióta utoljára néztem.

    Azt hiszem aki most vesz egy kis i3-ast az jó ideig el lesz vele, ha nincsenek extra cpu igényes dolgai. Gyors, keveset eszik, igp-je is elég erős, hűteni is könnyű. Ára is rendben van ha azt nézzük athlonx4 és phenom x4 között van valahol az ára. Lap is van már olcsón alá. Max akkor lehet majd rossz vétel ha villant valamit az amd és olcsón. Jó ez az erős igp dolog meg minden, de ahogy elnézem egy jelenleg 14k körül kapható ddr5 5570 azért oda fog verni a legerősebb verziónak is.

    szerk: Taranti: Ahhoz nagyon jót és nagyon olcsón kell villantani az amd-nek hogy ezt megérjük. Az előző szériában is volt 2 magos i3 HT nélkül...valami pár ezressel olcsóbban mint az i3. G9650 ha jól emlékszem pentium néven. Most ha minden igaz még celeron is lesz, de ahogy elnéztem nem számottevően olcsóbban egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák